Kurtdağında Buluşalım… « Burası Holaysa

3 Aralık 2022 - 02:02
?>

Kurtdağında Buluşalım…

Kurtdağında Buluşalım…
Son Güncelleme :

31 Temmuz 2022 - 16:35

606 views

Çaykara´nın ikinci büyük şenliklerinden biri olan Kurtdağı Yayla Şenlikleri 7 Ağustos 2022 Pazar günü yapılacak.

2003 yılından itibaren her yıl Ağustos ayının içinde geleneksel olarak yapılan ve 10 Köy muhtarının bir araya gelmesiyle kurdukları, Kurtdağı Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen Kurtdağı şenlikleri, 7 Ağustos 2022 Pazar günü yapılacak.

10 köyün bir araya gelmesiyle kurulan Kurtdağı Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimi tarafından organize edilen ve yıllardır geleneksel hale gelen Kurtdağı Kültür etkinliğini bu yıl 7 Ağustos 2022 Pazar günü Kurtdağı Yaylasında yapılacak.

Kurtdağı Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimi tarafından yapılan toplantıda şenliklerin 7 Ağustos Pazar günü yapılmasına karar verildi. Sunuculuğunu Fatma Hasanoğlu’nun yapacağı şenliğe Karadeniz sanatçılarından, Cengiz Selimoğlu, Yakup Atalay, Mahmut Okutan, Adem Ekiz, Kerim Aydın, Serhat Yıldırım, Furkan Yılmaz ve Turan Kamberoğlu sahne alacak.

Kurtdağı Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı aynı zamanda Eğridere Köyü Muhtarı Ahmet Yaşar Ağiralioğlu, Kurtdağı şenliği ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, Çaykara´nın Kültürünün yaşandığı ve yaşatıldığı geleneksel değerlerimizle bütünleştirerek paylaşılacağı Kurtdağı Yayla Şenliklerinin yapılması için yönetim kurulu olarak yaptığımız toplantı sonucu aldığımız kararla Kurtdağı Şenliğinin 7 Ağustos Pazar günü yapmaya karar verdik, dedi.

Bizler kültür değerlerimizi korumak zorundayız. Bu tip şenlikler kesinlikle sadece eğlence amacı taşımamaktadır. Yıllardır birbirini göremeyen binlerce insanın buralara gelip birbirlerini görerek geçmişteki hatıralarını yad ederek hasret gidermektedir. Kurtdağına gelecek olan misafirlerimiz için rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda vakit geçirebilmeleri için Yönetim Kurulumuz çok ciddi anlamda çalışmalar yapmak için çalışmalara başladık,” dedi.

Kaynak :Çaykara gündem..

www.holaysa.com