izmir escort

Mahmut Nedimi Tosun’dan Mektup Var.. « Burası Holaysa

31 Ocak 2023 - 09:46
?>

Mahmut Nedimi Tosun’dan Mektup Var..

Mahmut Nedimi Tosun’dan Mektup Var..
Son Güncelleme :

27 Haziran 2022 - 1:19

454 views

Köyümüzün yetiştirdiği önemli iş adamlarından olup,köyümüz ve yöremiz için küçümsenmeyecek hizmetleri olan Mahmut Nedimi Tosun’un göndermiş olduğu mektubu,noktası virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz..

Değerlendirmesini siz değerli okurlarımızın takdirlerine bırakıyorum..Yorumlarınızı nezaket kuralları dışına çıkmadan yaparsak,kalite ve kişiliğimizi göstermiş oluruz..

ALMANYA’DAN MEKTUP VAR..!

Usta Yahya Yazinin sonunda yazacağimi başta yazayim-Kimsenin etkisi altinda kalmadan yil sonuna kadar Köyden Hayir işlerinin devami konusunda cekilme karari aldim,ben ve ekipim sadece başlayan ve devam Eden işleri ve Camileri bitirecez!!!Ve en gec yilbaşina kadarda bunlari bitirmiş olacaz inşallah.

Bu Karari almamdaki en büyük gerekce ve sebep,Sizin yazilarinizda ve Şiirinizde bahsettiyiniz ve aylardirda Halkimizin bazilarinin dilinde olan,beni ve Arkadaşlarimi ekibimide zan altinda brakacak şekilde Fitne,Fesat,hayirlari reklam icin ve karşilik bekleyerek yapiyormuş gibi,iftira atarak yalan yanliş konuşarak ortami geren secilmiş muhtarlara köyleri brakarak istedikleri diğer işadamlariyla yollarina daha rahat devam etmelerini sağlamiş olacaz.

Tabiiki cekilme gerekcelerimi köylülerime gelince bizzat ta anlatacam,yok öyle 5 kişi Camur atti bize diye ceketimizi alip meydani birilerine brakma,benim Dünyamda korkakliğa yer yoktur!!!

Bazilari maalesef namaz kilmalarina oruc tutmalarina kisacasi ibadet yaparak iyi bir Müslüman olduklari izlenimini verirken(iki muhtari kastediyorum)Hic Allahtan korkmadan Arkadaşlarimi fitne cikariyorlar diye iftirada bulundular ve bunu Ramazan ayi boyuncada yapmaya devam ettiler,oysa onlar o iftiralari atarken benim arkadaşlarim köylülerimize Ramazan boyunca hizmet etmek icin her türlü fedakarliği yapmaya devam ettiler.

Yine şahsima özellikle Yeşilalan muhtarinin attiği 2 iftirayada burdan cevap vermek istiyorum.

Reklam icin hayir yapiyormuşum:Benim gibi Yurt dişinda ve 23 yildirda Dualarla ve Rabbimin yardimiyla iş hayatinda olan bu faninin,hayirlar yaparken ne gibi bir faydasi olacak Reklamin?bu ithamda bulunan insanliğindan cikmiş Kim varsa onlari Rabbime havale ediyorum.

Bir diyer konu muhtarlik secimi icin oy icin bu hizmetleri yapiyormuşum.

Muhtarlik secimine daha 3 sene var,o güne cikacağimizin bi garantisinide kimse bana vermedi,3 sene önceden 3 sene sonrasini planlamak zor olmasada bu konuda tamamen carpitilarak itham edildik.

Peki bu konunun gerceği ne?Gercek şu,yaptiğimiz bazi hayir işlerimize(kuran kursu Lojmanlari vesaire)Engel olunduğu icin ve yine en son Faaliyete gecireceğimiz tüm altyapisi tamamlanan Aş evinin acilmamasi icin yine ayni Yeşilalan muhtarinin caykara belediyesine yaptiği baskilardan sonra,bende dedimki Ekibime bu muhtarlarla bu işler gitmeyecek,benim daha 50 tane cilgin proje planlamam var Yeşilalan ve Baltacili köyleri icin,biz en iyisi artik duralim ve bir sonraki secimlerde bizzatda ben muhtar Adayi olarak Aday olayim köylüm secerse kaldiğimiz yerden devam ederiz,secilmezsek demekki köyde istenmiyoruz deriz artik orda hic bir hayir işini yapmayiz.

Bu konuyu carpitarak baska yerlere cekmek 3 yil önceden yapilan hizmetlerin muhtarlik icin yapildiğini söylemek ahlaksizliktir ve iftiradir.

Bariş konusuna gelince.Yaptiğimiz hayirlari engellemeye calişan,köylülerime hakaret küfür eden(belgeler mevcuttur)

Bana özellikle Facebook sayfalarindan ve arkamdan yaptiği küfür ve hakaretler(bende misliyle ona cevap verdim doğrudur)Eden Yeşilalan muhtariyla mezara kadar Düşmanim cumhurbaşkanida gelse onunla asla barişmam!!!

O muhtarki 70 yaşindaki amca ve teyzelerimizi ağlatmiştir koli almayin demiştir,o muhtarki köylülerimi tehtit ve şantaj yapmiştir.O muhtarki ihtiyac sahiplerinin riziklariyla dalga gecmiştir!!

Gelelim Dursun Ali Baltaci Muhtarima,yahu onunla bi sikintim yok, zamaninda yapriğimiz bazi paylaşimlarla ilgili bana tavir koymuştur,tabi facedeki duvarinda bana küfür edilmesinede müsade etmiştir bu konudada cok ayip etmiştir.

Yinede gece gündüz calişiyor kesinlikle desteklenmesi gerekiyor,hic bir gün bizim hayirimiza Engel olmamiştir,köylünün kolileriyle yardimlariyla uğraşmamiştir,Yaşar Şahinle barişi henüz sağlayamadiğimiz icin oda benimle konuşmuyor.

Ama dediyim gibi Dursun Ali Baltaci Muhtarim gece gündüz calişiyor ve benim onunla hic bir sorunum yoktur ve olamazda köyüme hizmet Eden hic kimseyle sorunumda olmaz.

Yahya Hocam,ben bu hizmetleri ilk önce Allah rizasi icin sonrada tüm köylülerim icin yapiyorum,ve en önemlisi köylülerimin tamaminin ne düşündüyü,beni hic kimse sevmek zorunda deyildir,ama ben her evden DUA aldiğima inaniyorum,onlarca Teyze,amca,Abla ve genc katdeşlerim bana Dua ediyor Allah Dua Eden herkesten razi olsun inşallah.

Biz yolumuza yil sonuna kadar devam edecez,ben işbirliğimi köylülerimle yaparim illada muhtarlar ve işadamlariyla deyil,yillardir ekibimle yola devam ediyoruz,caykara boğazinda 35 camiiyi bu sene tadilat edecez ölmesem,ben hizmetimi Allah icin ve Köylülerime yapiyorumm ve yalnizca Allaha bağliyim,ne bi işadami ne muhtarlar nede birileri beni eline alamaz!!!

BÜTÜN BU YAYGARA BU FANİYİ ELE ALIP YÖNETMEK AMA ASLA BU MÜMKÜN OLMAYACAK!!!

Malum 23 yildir dünyanin en zor işini yapiyorum Burda gurbette insanlari ve parayi yönetiyorum,Dolayisiyla kimse Dede olmuş birine nasil cocuk yapiliri öğretmeye kalkmasin.

Söylenecek daha o kadar cok şey varki bize yapilan o kadar haksizlikliklar varki yine de kisa tuttum malum artik gerginlik olmasin.

Hocam kimseye hakaret etmedim inşallah yorumlarda bize de kimse hakaret etmez.

www.holaysa.com