izmir escort

Mart Kapıdan Baktırdı.. « Burası Holaysa

31 Ocak 2023 - 10:29
?>

Mart Kapıdan Baktırdı..

Mart Kapıdan Baktırdı..
Son Güncelleme :

11 Mart 2022 - 22:31

77 views

                  Büyüklerimizin öyle güzel sözleri vardır ki,insan bunları okuyunca ve duydukca tecrübenin ve gözlemlerin insan hayatında ki önemini çok daha iyi anlıyor.

Bunlardan birisi2Mart ayı dert ayıdır’sözüdür ki insan bunun anlamını yaşadıkça çok daha iyi anlıyor.

Diğer bir söz de’Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır’sözüdür.Bu sözleri bugünlerde adeta yaşıyoruz desek yanlış bir değerlendirme yapmış olmayız.

Meteorolojinin etkin olmadığı dönemlerde büyüklerimizin gözlemleri adeta meteoroloji görevi yapıyordu.

Bugünlerde ülkemizi esir alan karakışı gördükçe bunların ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz.Meteoroloji yetkilileri son otuz yılın en ağır mart ayı kışını yaşıyoruz ifadesi,atalarımızın bu veciz sözlerinin anlamı daha iyi anlaşılır kılıyor sanıyorum.

Evet üç gün önce başlayan ve yetkililerin söylemleri doğrultusunda mart ayı boyunca sürecek olan bu sert kış bölgemizi de etkilemeye devam ediyor.Aralıksız devam eden kar yağışı an itibarı ile devam ederken merkez sokakta 20 cm yi aşarken,yayla sokakta 50 cm yi aştı.

Evet gerçekten son yılların en şiddetli mart kışını yaşıyoruz derken,vatandaşlarımızın soğuklara karşı dikkatli,araç sürücülerinin kış şartlarına uykun hareket etmeleri önemle vurgulanmaktadır.