Doğu Karadeniz için çok kuvvetli yağış uyarısı.! « Burası Holaysa

16 Mayıs 2022 - 18:49

Doğu Karadeniz için çok kuvvetli yağış uyarısı.!

Doğu Karadeniz için çok kuvvetli yağış uyarısı.!
Son Güncelleme :

13 Ağustos 2021 - 23:42

Meteoroloji Doğu Karadeniz için çok kuvvetli yağış uyarısı yaptı.

Orta ve Doğu Karadeniz için kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda, Orta ve Doğu Karadeniz’de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bugün akşam saatlerinden Rize‘de, yarın sabah saatlerinden itibaren de OrduGiresunTrabzon ve Artvin’ çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2), Rize ve Artvin’in kuzey kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (100 kg/m2 üzeri) olacağı tahmin ediliyor.

Kuvvetli yağışların sel, su baskını, heyelan, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Öte yandan Orta ve Doğu Karadeniz’de başlayan ve Cumartesi (14.08.2021) gece saatlerine kadar devam etmesi beklenen yağışların Ordu (Ünye, Fatsa, Perşembe ve Merkez ilçeleri), Giresun (Keşap, Yağlıdere ve Espiye ilçeleri), Trabzon (Çaykara, Dernekpazarı, Of ve Hayrat ilçeleri), Rize (Kalkandere, İyidere, Çayeli, Merkez, Hemşin, Çamlıhemşin, Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçeleri) ve Artvin (Hopa ve Arhavi) illerinde yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) olması beklendiği öğrenildi.

haber61