20 YILDA DOĞRULAR VE YANLIŞLAR.! « Burası Holaysa

3 Ekim 2022 - 20:17

20 YILDA DOĞRULAR VE YANLIŞLAR.!

20 YILDA DOĞRULAR VE YANLIŞLAR.!
Son Güncelleme :

23 Mayıs 2021 - 17:00

41 views

Ülkede iktidarlar ülkenin kalkınması huzuru,bekası ve vatandaşın maddi manevi sorunlarını çözmek için vardır..

Yıllarca ülkemizi yönetenler yanlışları ve doğruları eleştirilerek görev yapmışlar,sevapları ve günahları ile gitmişlerdir.

Muhalefet partileride onların yanlışlarını hatırlatarak ülkenin daha iyi yönetilmesi için uyarırlar,iktidarlar yapamazsa alternetif projeler üreterek iktidara talıp olurlar.

Yukarıda ki açıklamalardan sonra şunu bilmeliyiz ki,iktidarlar daha iyi hizmet yapmaları için eleştirilirler bu olması gereken bir olgudur.Medeni şekilde yapılan eleştirilerden kimse rahatsız olmaması gerekir.Özellikle ülkemizde takım tutar gibi parti tutulduğu için iktidarların seçmenleri asla öz eleştiri yapmazlar.Bu ülkeyi yönetenlerin uyarılmaması acısından bir handikaptır.

Ülkenin bütünlüğünü savunan,bayrağı,vatanı milleti için kendini hazırlayan partilerin insanları da bizim insanlarımızdır,küfür,hakaret ve şiddet kullanarak onları ve milleti sindirme çalışmaları çok ama çok yanlıştır.

Bir ülkenin kalkınması iktidar muhalefet el ele verirse ve birlik bütünlük sağlanırsa mümkündür..Öyleyse yapıcı eleştirilerin ülkenin kalkınması için olmazsa olmazımızdır.Her şeyi ben bilirim mantığı islamada aykırıdır,istişare şarttır.

Şimdi bu açıklamalardan sonra opjektif bir gözle iktidarin doğru ve yanlışlarını dilimiz döndüğünce yazmaya çalışalım..

-Hükümet ilk kurulduğu yıllarda ilkeli ve iyi niyetli gördüğümüz bir programla milletin karşısına çıktığını gördük,bu doğruydu ve karşılığını gördü.

-Zaman içinde gücün verdiği cesaretle ben bilirim mantığı öne çıktı ve hatalar artı artına gelmeye başladı,bu çok yanlıştı..

-Muhalefeti hiçe sayarak yaptığı girişimler zaman içinde yanlışların ve hataların artmasına sebep oldu.

-Bunlardan birisi çözüm süreciydi ilke olarak doğruydu,yönetilme şekli yanlıştı,silah bırakmadan bir örgütle masaya oturulmaz,ve çözüm süreci sokakta değil TBMM sinde çözülür.Bu süreçte tüm millet vekilleri katkı sağlar..

-Yapılan yollar,köprüler çok doğru ve gerekliydi.Ama yap işlet devret modeliyle ülkenin zarara sokulması yanlıştı..1,5 milyar dolara yapılan osmangazi köprüsü millete 13,5 milyar dolar yük getirdi,bu sadece bir örnek..

-Vesayetin kaldırılması için mücadele doğruydu,ancak feto yu yanına alarak bunu yapmaya çalışmak yanlıtı ki 15 temmuz darbesini getirdi..

-Ülkede ki özelleştirme çalışması doğruydu,ancak bunların yabancılara verilmesi yanlıştı,özellikle ülke güvenliği için olanlar,balet fabrikası gibi..

-Başkanlık sistemi doğruydu,ancak tek adamlığı özendirecek olan alt yapısı bile olmayan bu sistem yanlıştı..

-En başarılı bulduğum silahlı kuvvetlerin modernisasyonu çok doğruydu,ancak özellikle müslüman ülkeler başta olmak üzere tüm dost ülkeleri kendimizden uzaklaştırmamız yanlıştı.

-Azarbaycan ve filistin için verilen destek doğruydu,ancak Doğu Türkistan için sesimizin çıkmaması yanlıştı.

-Ülkeyi İMFden kurtarmak çok doğruydu,ancak ingiliz faiz paronlarından yüksek faizle para bulmak arayışları yanlıştı ki,hesapsız kitapsız yapılan bu icraatlar bugün doların 13,5 euronun 15,5 ve mazotun 14,5 tl ye çıkmasını buna paralel vatandaşın ekonomik sıkıntılara sürüklenmesini sağladı.

Terörle mücadele ve başarı çok güzel,ama bölücü parti hakkında hiç bir şey yapılmaması yanlıştı,yapmacık kapatma davası hariç..

-İçişleri bakanını atamak ne kadar doğruysa,damatı ekonomi bakanı yapmak etik acıdan o kadar yanlıştı..

-Suriye ye operasyon çok doğruydu,ancak Esat’ı karşımıza alarak suriyelileri ülkemize doldurmak o kadar yanlıştı.

-Mültecilerin bayan ve yaşlılarına bakmak bir insanlık görevi doğru,ancak bizim 20 yaşındaki gençlerimiz Suriye de şehit olurken,onların gençlerinin plajlarda,halı sahalarda,kızlarımızı taciz ederek dolaşmaları o kadar yanlıştı.

-Memura,emekliye yüzde 7 yi öngören,kendi üst bürokratlarına yapılan yüzde 33 lük zam,emekliye 1100 tl bayram ikramiyesi verirken vekillere 20000 tl vermek yanlıştı,fakire garibana azda olsa yardım etmek doğruydu.

-İnsanlarımız yaşam için mücadele ederken yandaşların ceplerini doldurmak bunların en yanlışı..

-İşe girmek için mülakatı getirip yandaşları liyakatlarına bakmadan işe yerleştirmek çok yanlıştı,unutmayalım hangi görüşte olursa olsun hak edeni işe alnmak en adaletli olanıydı.

-Kararlarını beğenmeseniz de anayasanın ve hukuğun aldıkları kararları tanımıyorum demek bir yöneticinin asla söylememesi gereken büyük yanlıştı.

-Vatandaşı kutuplaştırarak,ötekileştirerek,bizden olmayanlar terörist mantığı,muhalefetle bir araya gelip sorunları çözmemekte en büyük yanlışlardan..Unutmayalım vatandaş ikiye bölündü bir birine düşmanca bakmaya başladı..

-Bunları uzatmak mümkün ancak unutmayalım hepimiz aynı gemideyiz,ülke hepimizin,birlik.beraberlik ve kardeşçe yaşamadığımız sürece hiç bir yere varamayacağımız aşıkardır..

Unutmayalım”birlikte huzur,ayrılıkta azap vardır”insanlar fanidir gelir giderler ancak ülkemizin bağımsızlığı,milletimizin huzuru birlik ve beraberlikten geçer..

Kalın sağlıcakla..