KÖYÜMÜZE ZARAR VERMEYIN.! « Burası Holaysa

4 Aralık 2022 - 14:25
?>

KÖYÜMÜZE ZARAR VERMEYIN.!

KÖYÜMÜZE ZARAR VERMEYIN.!
Son Güncelleme :

11 Nisan 2021 - 9:40

90 views

                     İnsanların görevi yaşadıkları ülkeyi,bölgeyi,ili,ilçeyi,köyü,mahalleyi,sokağı ve evi güzelleştirmek,temiz tutmak,yaşanılır bir yer haline getirmektir,

Bunu ülkede hükümetler,ilde vali,belediye başkanları,ilçe de kaymakam,belediye başkanları,köy ve mahallelerde muhtarlar yerine getirirler.

Bu hizmetler yapılırken o yörenin,köyün mahallenin vatandaşları ve hayır severleri muhrlara destek olur,büyüdükleri topraklara vefa borçlarını öterler.

Muhtarlar o hayırseverlerin önünü açar,onların bu hizmetleri yürütmelerine ön ayak olurlar.

Hayırsever vatandaşlarımızın hayırlarını yürütürken muhtarlarla işbirliği yapar,sağlıklı bir hizmet yerine getirmelerine yardımcı olurlar.

Ben yaparım bana kimse karışamaz mantığı bölünmeyi,kutuplaşmayı,kin ve nefreti körükler,yapılan hizmetin Allah katında da kul nezdinde de hiç bir anlamı olmaz,

Sadece nefsimizi ve egolarımızı tatmin edelim diye,güç bende ne dersem o olur,bir diğeri ise para bende ben ne dersem o olur mantığı,islamın ve insanlığın nezdinde hiç bir değeri yoktur.

Ancak şeytani arzularımızı körükler,iyilik ve hayır yapalım derken mahallemize ve insanlarımıza kötülük yapmış oluruz.

Dinimiz benliği değil istişareyi tavsiye etmiştir,bir kişinin hata yapma şansı yüksek olduğundan,paylaşarak yükü bölüşmeyi rehber edinmemiz gerekir.İnsanlarımızı yükün altına sokmalı sorumluluk bilinçlerini geliştirmeliyiz.Son bir yılda yaşanan bazı hadiseler bizleri gerçekten üzmüş,derinden yaralamıştır,

Yönetenlerin ve hayırseverlerin kavgası maallesef köyümüzde kutuplaşmayı körüklemiş,hizmetlerin aksamasına sebebiyet vermiştir.

İsim vemeye gerek olmadığını düşünüyorum,herkesin kimleri kastettiğimizi bildiğine inanıyorum

Yapılanların muhtar ve hayırseverlerle beraber istişare ederek,nefsi duygulardan ve egolardan uzak,Allah rizası için yapılmasının elzem olduğuna inanıyorum.

Bu hem hayırların değerini artıracak,birlik ve beraberliğimizi pekiştirecektir.Unutmayalım ki birlikten kuvvet doğar..’bir elin nesi var,iki elin sesi var’sözünü hatılayarak hareket etmemiz gerektiğine inanıyoruz.

‘Birlikte hayır,ayrılıkta azap vardır’mantığı ile hareket etmeli,köyün olmazsa olmazı olan muhtarlarımızı ve hayırseverlerimizi karşı karşıya getiren davranışlardan uzak durmalıyız.

Günümüzde iyi yönetici ve hayırsever bulmak gerçekten zordur,bizde varolan bu şansımızı geri tepmeyelim,muhtar,hayırsever ve vatandaş olarak kenetlenelim,şeytan dostlarına fırsat vermeyelim.

Değerli vatandaşlarımızdan oyunlara gelmemelerini,muhtarlarımız ve hayırsever vatandaşlarımızı birbirlerine düşürenlere fırsat vermemelerini hasseten rica ediyoruz,

Ben değil biz mantığını geliştirmeli muhtarlarımız ve hayırseverlerimizin arkasında dik bir şekilde durmalıyız.

Bu hem köyümüzü kalkındıracak,birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek,ufkumuzu açacaktır,Çevre köyler bizlere imrenirken lütfen ama lütfen oyuna gelmeyelim.

Unutmayalım aynı gemideyiz,batarsak hepimiz yok oluruz.

Değerli muhtarlarımız ve hayırseverleimizden ricamiz bir birlerine destek olmaları,hakaret varı yorumlardan kaçınılmalı,onları birbirlerine düşürmeye çalışanlara fırsat vermemeleridir.

Birilerinin yağcı ve yalakalığını yapanlarada sözümüz,düşün yakalarından hizmetlerini yapsınlar bizlerde dua edip alkışlayalım.

Desteğinizi istemiyoruz,köstek olmayın.Değerlerimize sahip çıkalım.Hep birlikte muhtarlarımız ve hayırseverlerimizin yanında olalım.

Muhtarlarımız ve hayırseverlerimizde etraflarında ki menfaatçı,çıkarcı oyun bozanlara karşı daha uyanık olmaları,Allah rızasından ayrılmamalarıdır.

Lütfen yarışalım,yarıştıralım,bölmeyelim,bütünleştirelim..Unutmayalım birbirimize herzaman muhtacız.Orda bir köy var uzakta o köy bizim köyümüzdür,gitmesekte tozmasakta o köy bizim köyümüzdür..

Kalın sağlıcakla..