Yoğun Kar Yağışı,Mahalle Yollarını Kapattı.. « Burası Holaysa

5 Aralık 2022 - 17:41
?>

Yoğun Kar Yağışı,Mahalle Yollarını Kapattı..

Yoğun Kar Yağışı,Mahalle Yollarını Kapattı..
Son Güncelleme :

24 Aralık 2020 - 14:08

54 views

Trabzon’da karla mücadele! 102 mahalle yolu ulaşıma kapandı

Trabzon’da kar yağışı etkili oldu.

TRABZON  24.12.2020, 12:36  24.12.2020, 12:48

Trabzon‘da dün gece başlayan kar yağışı, 102 mahallenin yolunu ulaşıma kapattı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kapanan yolların açılması için çalışma başlattı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ile birlikte şehir genelinde kar ve buzla mücadele çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Dün gece saatlerinde orta ve yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle Araklı, Düzköy, Şalpazarı ve Tonya,Çaykara ilçeleri yoğunlukta olmak üzere ilçelerde 102 mahallenin yolu ulaşıma kapandı.

Trabzon'da karla mücadele! 102 mahalle yolu ulaşıma kapandı

Orta ve yüksek kesimlerdeki mahalle yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Ortahisar ilçesi başta olmak üzere ilçe merkezlerinde de buzlanmaya karşı tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

İVEDİLİKLE MÜDAHALE EDİLDİ Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, mahalle yollarını ulaşıma açma çalışmalarına günün ilk ışıkları ile başlandığı belirtilerek, “Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz, dün gece itibarıyla şehrimizin orta ve yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı sonrası kapanan yollara ivedilikle müdahale etmiştir. İlçe belediyelerimizle iş birliği içerisinde çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürmekteyiz. Kar yağışının sabah saatlerinde kesilmesi ile birlikte 102 mahallemizde yol açma çalışmalarımız hassasiyetle devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Trabzon'da karla mücadele! 102 mahalle yolu ulaşıma kapandı

Trabzon'da karla mücadele! 102 mahalle yolu ulaşıma kapandı