Trabzon Alev Aev..! « Burası Holaysa

19 Mayıs 2022 - 21:40

Trabzon Alev Aev..!

Trabzon Alev Aev..!
Son Güncelleme :

24 Aralık 2019 - 15:14

Trabzon’da ormanlık alanlar alev aldı! 10 ilçede yangın çıktı…. Trabzon’da akşam saatlerinde çok sayıda orman yangını ihbarı yapıldı.

Trabzon’da hava sıcaklıkların normalin üstüne olması kuruyan ormanlık alanlarında yangınlara neden oldu. Akşam saatlerinde etkili olan rüzgarla birlikte şehrin birçok ilçesinde ormanlık alanlarda ve çalılık bölümlerde yangınlar çıktı.

5b8d030deb10bb055c29f6bf

ARSİN’DE YANGIN KONTROL ALTINA ALINMAYA ÇALIŞILIYOR

Arsin’in Fındıklı ve Güneyce Mahallelerinde bulunan ormanlık alanda yangın çıktı. Yangın büyümeden kontrol altına alınmaya çalışıldı. Bir haberde Trabzon’un Ortahisar ilçesinden geldi. Böztepe Mahallesi’nde bir çalılık alanda çıkan yangına Trabzon Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale ediyor.

5e011b52214ed80ac4eb5c85

AKÇAABAT İÇİN TAKVİYE İSTENDİ

Bir başka yangın haberi de Akçaabat ilçesi Akçaköy’den geldi. Ormanlık alanda çıkan yangın büyüdü. Yangın çevre illerden gelen itfaiye ekipleriyle söndürülmeye çalışıldı.
Trabzon’da bugün akşam saatlerinde sıcak hava ve rüzgarın etkisiyle 10 ilçede orman yangınları çıktı. Trabzon Valiliği yaşanan büyük felaket ile ilgili açıklamada bulundu. Yazılı olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

435150

10 İLÇEDE 22 FARKLI NOKTADA YANGINLAR SÖNDÜRÜLDÜ

”İlimizin 10 ayrı ilçesinde (Akçaabat, Araklı, Arsin, Çaykara, Dernekpazarı, Köprübaşı, Of, Ortahisar, Sürmene ve Vakfıkebir) bugün (23.12.2019) akşam saatlerinde farklı noktalarda örtü yangınları meydana gelmiş olup, şu ana kadar 22 farklı noktada çıkan yangınlar ekiplerimizin müdahaleleriyle söndürülmüştür”

YANGINLARIN DEVAM EDİLDİĞİ BÖLGELERDE MÜDAHELE DEVAM EDİYOR ”

Ayrıca, halen farklı noktalarda devam etmekte olan yangınlara da Trabzon Büyükşehir Belediyesi, TİSKİ, Orman Bölge Müdürlüğü, ilçe belediyeleri ve İl Jandarma Komutanlığımız ekiplerince müdahaleler sürdürülmektedir”

1896653

 VALİ USTAOĞLU’NUN TAKİP VE KOORDİNESİNDE

”Valiliğimizde, Vali İsmail Ustaoğlu başkanlığında oluşturulan kriz merkezi marifetiyle, ekiplerimizin yangınlara müdahaleleri hassasiyetle takip ve koordine edilmektedir”

VATANDAŞLARA YANGIN UYARISI

”Meteorolojik verilere göre, ilerleyen saatlerde rüzgârın şiddeti ve hava sıcaklığında artış beklendiğinden, vatandaşlarımızın yangınlara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir”

61 saat

www.holaysa.com