izmir escort

Yaylalar da Son Durum.. « Burası Holaysa

9 Şubat 2023 - 11:28
?>

Yaylalar da Son Durum..

Yaylalar da Son Durum..
Son Güncelleme :

26 Ocak 2019 - 15:42

170 views
1

Köyümüz de yaşanan fırtınanın meydana getirdiği büyük hasarların ardından, herkes yaylalarda ki durumu merak etmeye başlamıştı.. Muhtarların belediyeden talebi üzerine tahsis edilen kepçe ile dün Tufa hanına kadar yollar açılmıştı, Haberin devamı için sonraki resme TIKLAYINIZ..

2

Bizlerde yaylalarımızın durumunu yerinde incelemek için bugün eski muhtarımız Hüseyin Yılmaz ve İbrahim Kahveci ile birlikte yaylalarımıza hareket ettik.

3

  Eski yıllara göre kar çok azdı.Rüzgarın oluşturduğu kürtüklerin dışında belirgin bir kar yoktu,Zincir takviyeli Evoşka yaylasına kadar gittik.Arabayı bıraktık dan sonra yaya olarak Tufa yaylasına hareket ettik müthiş bir soğuk ve şiddetli bir rüzgar eşliğinde yolumuza devam ettik..

4

Rüzgarın savurduğu karlar havada toz bulutu oluştururken yüzümüze akseden kar tanecikleri bizleri oldukça rahatsız ediyordu.

5

  Evoşka Yaylasında emekli öğretmen Ali Çiftçi'nin çatısının uçtuğunu görünce biraz tedirgin olduk.O endişe ile yolumuza devam ettik ve Tufa Yaylasına ulaştık.

6

Elimde dürbünlerle Tufa evlerini tek tek incelemeye çalıştım.Şükür olsun ki hasarlı bir evle karşılaşmadık.Biz evleri tek tek dolaşmak istediysek de aşırı rüzgar ve soğuk buna imkan vermedi.Diğer yaylalarla ilgili olarak giden arkadaşlardan aldığımız bilgiye göre gözle görülür ciddi bir hasar olmamıştı.

7

Çayımızı içtikten sonra sizler için zor şartlarda çektiğimiz resimler eşliğinde köye döndük..

8

www.holaysa.com