izmir escort

Doğu Karadeniz’de soğuk hava yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor « Burası Holaysa

27 Ocak 2023 - 14:00
?>

Doğu Karadeniz’de soğuk hava yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor

Doğu Karadeniz’de soğuk hava yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor
Son Güncelleme :

15 Aralık 2016 - 23:55

62 views

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde özellikle yüksek kesimlerde etkili olan soğuk hava yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Trabzon’da kar nedeniyle kapanan 170 mahalle yolunun açma çalışmaları Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine ait 262 iş makinesiyle sürüyor.
Trabzon il genelinde kar mücadelesi çalışmalarına aralıksız olarak devam ediliyor. İl genelinde önceki gece yağan kar nedeniyle ulaşıma kapanan mahalle yolları dün, gün boyu gerçekleştirilen çalışmalarla ulaşıma açılırken dün gece tekrarlayan kar yağışı nedeniyle çok sayıda mahallenin yolu yeniden ulaşıma kapandı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesi ekipleri, gece boyunca devam edilen kar mücadelesi çalışmalarını günün ilk ışıklarıyla birlikte hızlandırdı. Trabzon il genelinde 15 Aralık saat 10.00 itibariyle 170 mahallenin yolu kar nedeniyle ulaşıma kapalı bulunurken, tüm ilçelerde çalışmalara aralıksız olarak devam ediliyor. Akşam saatlerine kadar söz konusu 170 mahallenin büyük çoğunluğunun yolunun yeniden ulaşıma açılması planlanıyor.

Solunum hastası, açılan yol sayesinde hastaneye nakli sağlandı
Trabzon il genelinde etkili olan kar yağışı orta ve yüksek kesimlerde mahalle yollarının ulaşıma kapanmasına sebep olurken, hasta vatandaşların imdadına Trabzon Büyükşehir Belediyesi yetişiyor. Of ilçesinin Serince Mahallesi’nde dün gece saatlerinde rahatsızlaşan solunum hastası Hamiye Göktaş, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmalarıyla hastaneye ulaştırıldı. Kar yağışının devam etmesine rağmen Büyükşehir Belediyesi ekipleri yolu ulaşıma açarak Göktaş’ın hastaneye naklini sağladı.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, il genelinde son derece koordineli bir şekilde kar mücadelesi çalışmalarını sürdürüldüğünü söyledi. Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin 262 iş makinesiyle çalışmalarını sürdürdüğünü hatırlatan Başkan Gümrükçüoğlu, “Ekiplerimiz il genelinde görevlerine titizlikle devam etmektedir. Kar yağışının devam etmesiyle açılan yollarımızın tekrar kapanma durumu söz konusu oluyor. Kar yağışının son ermesiyle birlikte aynı yolu hemen tekrar açıyoruz. Şehrimizde kış nedeniyle tüm kurumlarımız tarafından gerekli çalışmalar ivedilikle sürdürülmektedir” dedi.
Gümrükçüoğlu, il genelinde kar mücadelesi çalışmalarında; hasta, cenaze ve mahsur kalma gibi durumlara her zaman öncelik verdiklerini kaydederek “Bu durumda olan vatandaşlarımızın 112’ye ulaşması yeterlidir. 122’den bizlere gerekli rapor geldiğinde çalışmalar ivedilikle yapılmaktadır. Ancak bu konuda vatandaşlarımızdan ricamız, doğru olmayan ihbarların yapılmamasıdır. Doğru olmayan ihbarlar ekiplerimize zaman kaybettirmektedir” diye konuştu.

 

Kaynak adres : http://www.iha.com.tr/trabzon-haberleri/dogu-karadenizde-soguk-hava-yasami-olumsuz-etkilemeye-devam-ediyor-trabzon-1570717/