YESBALDER’de Görev Değişikliği « Burası Holaysa

3 Aralık 2022 - 02:36
?>

YESBALDER’de Görev Değişikliği

YESBALDER’de Görev Değişikliği
Son Güncelleme :

07 Aralık 2016 - 16:16

97 views

Çaykara İlçesi Yeşilalan ve Baltacılı Köyleri Kalkındırma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (YESBALDER) 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Trabzon Belediyesi çok amaçlı salonunda 29 Ekim Cumartesi günü yapılan kongrede ilk olarak Divan Başkanlığı seçimi yapıldı. Üyelerin teklifi sonrası divan başkanlığına Ali Kemal Sevinç, katip üyeliklere Ahmet Şahin ve Osman Ocak getirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından ardından Yeşilalan ve Baltacılı Köyleri Kalkındırma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (YESBALDER) başkanı aynı zamanda TİSKİ Genel Müdürü Recep Köksal açılış konuşmasını yaptı. Başkan Recep Köksal dernek faaliyetleri ile ilgili kısa bir değerlendirmede bulundu. Köksal, Trabzon’un Büyükşehir Belediye statüsüne kavuşması ile birlikte TİSKİ Genel Müdürlüğüne getirilmesinin ardından işlerinin daha da yoğunlaştığını ifade ederek kongrede aday olmayacağını belirtti.

Daha sonra söz alan genel sekreter İbrahim Hakkı Şahin, yönetim kurulu faaliyet raporlarını okudu. Raporlar katılımcı üyelerin oylarıyla onaylandı.

Bireysel olarak aday olunmadığı kongrede Yeşilalan Mahallesi Muhtarı Yusuf Yılmaz ile Baltacılı Mahallesi Muhtarı Dursun Ali Baltacı’nın ortaklaşa hazırladıkları liste Divan Başkanlığına sunuldu. Yapılan seçimde Divan Başkanlığına verilen liste üyeler tarafından oy birliği seçildi.

YESBALDER GÖREV DAĞILIMINI YAPTI

Çaykara İlçesi Yeşilalan ve Baltacılı Köyleri Kalkındırma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (YESBALDER) 4. Olağan Genel Kurulunun ardından göreve seçilen yeni yönetim kurulu kendi arasında toplanarak görev dağılımı yaptı.

Buna göre Ali Kemal Sevinç başkanlığa, Celalettin Akçadoğan ve Dursun Ali Baltacı Başkan Yardımcılıklarına, Yusuf Yılmaz Genel Sekreterliğe, Yusuf Nusret Göksal Saymanlığa ve Mustafa Bakkaloğlu, Zeki Baltacı, Enes Okutan ile Hüseyin Yavuz yönetim kurulu üyeliklerine oy birliği ile seçildi.