izmir escort

Yöremiz Kara Teslim… « Burası Holaysa

27 Ocak 2023 - 13:56
?>

Yöremiz Kara Teslim…

Yöremiz Kara Teslim…
Son Güncelleme :

01 Aralık 2016 - 10:49

58 views

Köyümüz de ve yöremizde dün başlayan kar yağışı bölgeyi teslim aldı…

31 Aralık 2015 Perşembe 15:44
Yeni yıla saatler kala başlayan kar yağışı etkisini sürdürüyor.Dün akşam saatlerinde başlayan yağmur bir anda kara dönüştü.Şiddetli kar yağışı kısa bir zaman diliminde Çaykara’ya ulaştı.

Yayla mahallesinde bu saat itibarı ile kar kalınlığı 120 cm ulaşırken,merkez köyde 85 Çaykara merkezde de 50 cm aştı.Çaykara’nın köylerle ulaşımı kesilirken yöremizde okullar kaymakamlıkça tatil edildi.

Hava sıcaklığı gündüz -6geceleri -11 dereceye ulaşırken,zaman zaman elektriklerde de kesintiler yaşanıyor. Köyümüzde hastaların olması münasebetiyle köyümüz Çaykara yolu öğle saatlerinde ulaşıma açıldı.

Ancak kar yağışının devam etmesi yolun ne kadar açık kalabileceği merak konusu… Yetkililerden aldığımız bilgilere göre kar yağışının Cumartesine kadar devam edeceği,hava sıcaklıklarının hafta sonundan itibaren artacağı belirtiliyor.

Köylere gidecek araçların tedbirli olmaları takoz,çekme halatı,zincir ve kar lastiği bulundurmaları,vatandaşların don olayına karşı gerekli önlemleri almaları gerektiğini hatırlatıyoruz…
www.yesilalankoyu.net

Okunma: 2121