izmir escort

Yayla Yolu Genişletme Çalışması… « Burası Holaysa

27 Ocak 2023 - 14:19
?>

Yayla Yolu Genişletme Çalışması…

Yayla Yolu Genişletme Çalışması…
Son Güncelleme :

01 Aralık 2016 - 11:04

54 views

Köyümüz yayla yolu genişletme çalışmaları kar,kış demeden devam ediyor.

11 Ocak 2016 Pazartesi 18:17
Yazın Tufa yaylası hanının yanından başlayan yol genişletme çalışmaları bugüne kadar aralıksız olarak sürdürüldü.
Yaz boyunca devam eden,karın yağması ile birlikte ara verilmeyen çalışmalar 15 gün öncesine kadar tüm zorlu şartlara rağmen devam etti. Son yağan yoğun karın ardından komlarda yapılan çalışmalar zora girince,çalışmalar köye kaydırıldı.

Yayla alabalık tesislerinden komlara doğru başlayan çalışmalar yolun bitimine kadar sürdürülecek. Alabalık tesislerinden Hovoz mevkisine kadar olan alanın orman olması münasebetiyle bu alanda bulunan ağaçların yıkımı için Orman bölgeden izin alındı.

Yoldan beş metre yukarı ve beş metre aşağıda bulunan tüm ağaçlar işaretlenerek yıkımlarına başlanmıştır.Yıkılan ağaçlar daha sonra orman bölge tarafından ihale yoluyla satışa sunulacaktır.

Yıkılan ağaçların ardından makineler genişletme çalışmalarına başlamıştır. Yeşilalan mahallesi muhtarı Yusuf Yılmaz’dan aldığımız bilgiye göre Orta yol olarak kabul edilen alabalık tesisleri,hovoz,Ehiltaş yayla yolu ortalama 10 metre genişliğinde planlanarak çalışmalar yürütülüyor.Amaçlarının bu yolun yaylalar arası grup yolu olması için uğraş verdiklerini ve yörenin turizme kazandırılması olduğunu anlattı.Bu istikamette bulunan yaylaların cazibe merkezi olmasını istediklerini anlatan Yılmaz,yöremizin göç veren bir konumdan çıkarılmasının önemini vurguladı.

Bizlerde www.yesilalankoyu.net site yönetimi olarak bu alanda emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyor,hizmet alanındaki başarılarının devamını diliyoruz..

www.yesilalankoyu.net