Yaylaların cazibesi… « Burası Holaysa

19 Mayıs 2022 - 21:30

Yaylaların cazibesi…

Yaylaların cazibesi…
Son Güncelleme :

30 Kasım 2016 - 18:26

Dün Trabzondan Çaykara’ya hareket ettiğimde hedefimde her zaman olduğu gibi yaylalar vardı..

20 Aralık 2014 Cumartesi 22:41

Yaylalar vardı var olmasınada iklim şartları buna izin verecek miydi?Bu duygularla Çaykara’ya geldim..Cuma namazını Çaykara’da kıldıktan sonra köye hareket ettim..Öğle saatlerine kadar güzel görünen hava bir anda karardı etrafı sis kapladı,akşam saatlerinde yağmura çevirdi.Bir ara Cuma namazından sonra yaylaya hareket eden H.Ahmet Varlı kafama takıldı çıkabildi mi?Gece kar yağarsa ne olur diye..Bu düşüncelerle umutsuz duygularla yattım..

Sabah kalkdığımda müthiş güzellikte bir hava ile uyandım..Kahvaltı yapmadan yayla yoluna koyuldum..Yolların durumunu bilmediğim için karşılaşacağım sürprizlere de hazırlıklıydım..

Derken Ehiltaş yaylasına ulaştık..Buraya kadar Hiçbir sorunla karşılaşmadık..Evoşka yaylasına doğru ilerlerken yoldaki kar ve buz beni ürkütmedi desem yanlış olur..Zaman zaman arabanın kayması beni tedirgin ettiysede yayla aşkı ile Evoşka yaylasına ulaştığımızda saat 09:45 di..

Araba için son durak Evoşka yaylasıydı..Artık yol kardı arabalara geçit vermiyordu.Zaten Ahmet Varlı’nın arabası da oradaydı.

Araçdan indik geri kalan yolu bendeniz,hanım ve komşunun hanımı ile birlikte ayak arabası ile tamamladık..10:30 da Tufa yaylasına ulaştık..Kahvaltıyı H.Ahmet Varlı da yaptıktan sonra siz değerli okurlarımız için görüntüler çektik..

Tufa yaylasında kar yok denecek kadar azdı.Cahmut,Mahakambo görüntülerde de göreceğiniz gibi tamamen kar altındaydı.

Saat 14:00 dolayında öğle yemeği ve çayın ardından köye hareket ettik..Ha unutmadan Şuayip Varlı 5 kişilik ekibiyle yayladaydı.O benden 15 dk önce köye hareket etti.Bu arada H.Ahmet Varlı’yı bir geceliğine daha yaylada bıraktık..

Yaylalar güzel,cazibeli ve dinlendirici..Sessiz ve sakin..

www.yesilalankoyu.net

Okunma: 3535