izmir escort

Tufa Camiine İlk Harç.. « Burası Holaysa

9 Şubat 2023 - 13:11
?>

Tufa Camiine İlk Harç..

Tufa Camiine İlk Harç..
Son Güncelleme :

30 Kasım 2016 - 11:15

57 views

Yaklaşık bir ay önce temeli atılan Tufa yaylası camiine ilk harç pazar günü temeline kondu.

13 Ekim 2014 Pazartesi 19:57

Tufa hanının kapanmasının ardından Tufa yaylasının adeta ıssız bir görüntü sergilemesinin ardından başlatılan çalışmalar meyvelerini vermeye başladı.

Geçtiğimiz yıl yapılan bir dizi toplantı ve istişarenin ardından Tufa yaylasına bir camii kompleksinin yapılmasının kararı verildi.

Önce projelendirilen camiinin 280 metre kare olarak düzenlenmesi planlanmışken camiinin alt katında Han,lojman,oturma odası,şadırvan,bay ve bayan WC lerinin yapılması kararlaştırılınca,yerin yetmeyeceği kanaatine varılmasının ardından temel 400 metre kareye çıkarıldı.

Sonbahar ayında olmamız,önümüzünde kış mevsimi olması itibarı ile en azından camiinin temel kısmının bitirilmesi için çalışmalar hızlandırıldı.

Kalıp işleminin ardından demirlerin bağlanması Cumartesi tamamlanınca Pazar günü beton mikserleri ilk harcı Tufa camiinin temeline döktü..

Bugün itibarı ile yaklaşık 33 mikser betonun yarısına yakın kısmının döküldüğü 210 metre küp betonun tamamının yarın bitirilmesi için çalışmalara gece de devam ediliyor..

Havaların iyi seyretmesi halinde çalışmalara devam edileceği,aksi takdirde gelecek yıl İlkbahar da çalışmalara kalındığı yerden devam edilecek..

Yaklaşık 1.200.000 TL’ye mal olması beklenen camiinin sponsor ve hayırsever vatandaşlarımızın yardımları ile bitirilmesi düşünülüyor…

Hayırsever vatandaşlarımızın köyümüz muhtarları ile irtibata geçerek yardımlarını nasıl yapacakları hakkında bilgi alabilirler..

Bu büyük esere katkı sağlayan herkese site yönetimi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz…

Herkesten Allah razı olsun..!

www.yesilalankoyu.net