Rüzgarın Ardından Kar Vurdu… « Burası Holaysa

5 Aralık 2022 - 17:20
?>

Rüzgarın Ardından Kar Vurdu…

Rüzgarın Ardından Kar Vurdu…
Son Güncelleme :

30 Kasım 2016 - 19:35

81 views

Yurdumuzu etkileyen soğuk ve yağışlı hava,yöremizi ve köyümüzü de olumsuz etkilemeye devam ediyor..

07 Ocak 2015 Çarşamba 21:08

İki gün esen şiddetli rüzgar yöremizde büyük hasarlara yol açmışken,dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı çaresiz kalan vatandaşın aşına tuz biber ekti.Rüzgarla uçan çatılar,devrilen elektrik direkleri,kökünden sökülen ağaçlar derken vatandaşlarımız olanları anlamaya çalışırken birden bastıran kar olumsuz ortamı tetikledi.
Bugün akşam saatleri itibarı ile köyümüz Yayla sokakta kar kalınlığı 50 cm aşarken merkez köyde 35 çaykara merkez de 25 cm ye ulaştı.
Yağan kar nedeni ile köylerle ulaşım kesilirken rüzgarın etkisi ile yıkılan direklerin onarılamaması köyümüzü iki günden bu yana elektriksiz bıraktı.
Kar yağışının devam etmesinden dolayı çatıları uçan evler de onarım yapılamıyor.Köylülerimizle yaptığımız görüşmelerde yetkililerden özellikle elektriklerin verilmesini,kapalı yolların açılmasını beklediklerini belirttiler..
 Not:1001-2015 tarihi itibari ile kar yağışı yerini ayaza bıraktı dün gece -15 dereceyi gördük,dün akşam üzeri Nemarin’ya kadar yol açıldı.Zorda olsa ulaşım sağlanıyor.Bugün akşam üzeri elektriklerde verildi.Soğuktan bir çok evin suları dondu musluk ve bataryalar patladı. köyümüz yayla sokakta kar kalınlığı 130 cm merkezde110 cm Çaykara’da 70 cm ve Trabzon merkezde 45 cm olarak ölçüldü..

www.yesilalankoyu.net

 

Anahtar Kelimeler: Rüzgarın, Ardından, Bu, Kez, Kar, Vurdu, çaykara, Yeşilalan, Baltacılı

Okunma: 10128