Hacı Ferşad Efendi Kur’an Kursu İcazeti « Burası Holaysa

3 Aralık 2022 - 02:29
?>

Hacı Ferşad Efendi Kur’an Kursu İcazeti

Hacı Ferşad Efendi Kur’an Kursu İcazeti
Son Güncelleme :

30 Kasım 2016 - 22:45

57 views

Yeşilalan-Baltacılı Mahallesi’nde hizmet veren Hacı Ferşad Efendi Kur’an Kursundan 4. Dönemde mezun olan 11 erkek hafız öğrenci için icazet merasimi düzenlendi. Mezun olan öğrencilerden sadeci 1’i Çaykaralı.

13 Eylül 2015 Pazar 22:39

Yeşilalan-Baltacılı Mahallesi Merkez Camiinde düzenlenen icazet merasimi Hacı Ferşad Efendi Kur’an Kursunda okuyan öğrencilerden Hasan Hüseyin Uzun’un tilavetiyle başladı. Hafızlığını tamamlayan öğrencileri tekbirler eşliğinde camiye giriş yaptı. Çaykara İlçe Müftü Vekili Ahmet Yakuphan ile Çaykara İlçe Müftüsü Ali Fuat Baycan, birer konuşma yaptı. Kurs öğrencilerden Erdem Bay’ın ‘Kur’an olmazsa ben ne yapardım’ başlıklı şiir davetlilerin büyük beğenisini kazandı. Mücahit Yavuz isimli öğrenci ise Merhum Hacı Ferşad Efendi Hazretlerinin biyografisini okudu.

İstanbul’dan programa katılan Pendik Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Hocalarından  Aziz Çınar, hafızlığın önemi hakkında konuşma yaptı.

Türkiye’nin en önemli okuyucularından biri olan İstanbul Büyük Piyale Paşa Camii İmam İshak Danış’ın okuduğu Kur’anı Kerim, programı izleyenleri adeta mest etti.

Hafızlığını tamamlayarak icazet almaya hak kazanan hafızların kısa süreleri okuyarak devam eden programın teşekkür konuşmasını Hacı Ferşad Efendi Kur’an Kursu Dernek Başkanı Abdürrahim Köksal yaptı. Kurs öğrencilerinden Yusuf Buğra Travaç’ın uzun ve etkileyici duasıyla icazet programı sona erdi.

 

İCAZET ALAN ÖĞRENCİLER VE MEMLEKETLERİ

Abdullah Işkın           Samsun/Vezirköprü

Abdülkadir Özbek     Şanlıurfa/Merkez

Abdülhalik Kartal      Van/Erciç

İbrahim Akbulut       Şanlıurfa/Merkez

İbrahim Güler           Şanlıurfa/Akçakale

İbrahim Yılmaz          Bayburt/Oruçbeyli

Metehan Karataş      Erzurum/Merkez

Murat Toker              Trabzon/Çaykara

Mustafa Geçit           Şanlıurfa/Akçakale

Raşit Özbek               Şanlıurfa/Merkez

Cüneyt Söylemez      Ağrı/Patnos
www.yesilalankoyu.net