H.Süleyman Karaca Toprağa Verildi… « Burası Holaysa

3 Ekim 2022 - 20:31

H.Süleyman Karaca Toprağa Verildi…

H.Süleyman Karaca Toprağa Verildi…
Son Güncelleme :

30 Kasım 2016 - 21:06

19 views

İkamet ettiği Fransa’da hayatını kaybeden köyümüz sakinlerinden H.Süleyman Karaca (66) bugün kalabalık bir topluluk tarafından son yolculuğuna uğurlandı..

12 Şubat 2015 Perşembe 21:31

07-02-2015 Cumartesi çalıştığı Fransa’da kalbine yenik düşen H.Süleyman Karaca’nın naaşı dün gece Fransa’dan uçakla Trabzon Hava alanına getirildi.Oradan cenaze arabası ile Çaykara devlet hastanesi morguna kaldırılan H.Süleyman Karaca ,bugün saat 10:30 da hastaneden alınarak Yeşilalan mahallesinde ki baba evine getirildi.

Saat 11:30 da evinden alınan naaş cenazenin kılınacağı merkez camii yanına getirildi.Öğle namazı müteakip kılınan cenaze namazının ardından H.Süleyman Karaca ebedi istirahatgahı olan aile kabristanlığına defnedildi.

Cenazeye çevre il,ilçe ve mahallelerden kalabalık bir topluluk katıldı.Öğle namazı müteakip dini nasihatlede bulunan Çaykara müftüsü Ali Fuat Baycan helallık talebinin ardından cenaze namazını kıldırdı.Namazdan sonra musalladan alınan naaş defnedileceği aile mezarlığına götürülerek Kuranı kerim ve dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

Defin duasını Baltacı mahallesi imam hatibi İsmail Hakkı Baltacıoğlu yaparken,telkin duasını emekli hatiplerimizden H.İsmet Baltacı yaptı.

Www.yesilalankoyu.net site yönetimi olarak merhuma tekrar Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyoruz..

www.yesilalankoyu.net

Okunma: 9476