izmir escort

Çaykara Kale Yolu bağlandı… « Burası Holaysa

9 Şubat 2023 - 11:56
?>

Çaykara Kale Yolu bağlandı…

Çaykara Kale Yolu bağlandı…
Son Güncelleme :

30 Kasım 2016 - 17:20

60 views

Daha önce düşünülen ancak bazı nedenlerden dolayı gerçekleşmeyen,Holaysa,Kale Çaykara alternatif yol bağlantısının ilk aşaması gerçekleşti..

11 Kasım 2014 Salı 22:58

Daha önceki yıllarda bağlantısı yapılan Çaykara,Taşören,Eğridere yolunun bizim köyle olan bağlantısı bazı nedenlerden dolayı yapılmamıştı,

Köyümüzün Çaykara ile olan bağlantısı Kadohor mahallesi arka yakasından sağlanıyordu.Güneşin az vurduğu bu yaka kışın kar ve buzlanma nedeni ile sıkıntılar yaşatıyordu.

Ön çepheden olan kale yolunun sahil ve güneşli olması,diğer yola göre kısa olması köyümüz için vazgeçilmez alternatif bir yol olma özelliğini taşıyordu.

Hep gündemde olan bu yolun bu yıl Yeşilalan mahallesi muhtarı Yusuf Yılmaz,Baltacılı Muhtarı Dursunali Baltacı’nın büyük gayretleri sonucu başlandı.Yaklaşık bir ay önce başlanan bu yolun Kangeli değirmenlerinin yanında ki köprü ile bağlantısı bugün sağlandı.

Yeşilalan mahallesi muhtarı Yusuf Yılmaz’dan aldığımız bilgiye göre yarından itibaren genişletme ve düzenleme çalışmalarına başlanacak yolun en kısa sürede hizmete açılması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

İmkanlar dahilinde Kale mevkisinden başlanarak karilona yoluna ikinci bir kol bağlatısı düşündüklerini anlatan Yılmaz inşallah bu alternatifide devreye sokarız dedi.


Www.yesilalankoyu.net site yönetimi olarak bu yola emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

Www.yesilalankoyu.net

Okunma: 11537