Yedi yıldır hastanelerde yaşıyor.. « Burası Holaysa

15 Ağustos 2022 - 00:47

Yedi yıldır hastanelerde yaşıyor..

Yedi yıldır hastanelerde yaşıyor..
Son Güncelleme :

29 Kasım 2016 - 19:01

11 views

2007 Yılında anaokuluna giderken düşerek kolunu kıran Çaykara Yeşilalan Köyünden Emre Tabanoğlu 7 yıldan beri hastanelerde yaşamaya devam ediyor.

16 Haziran 2014 Pazartesi 21:34

2007 Yılında anaokuluna giderken düşerek kolunu kıran ve Trabzon’da yapılan ameliyatından bir ay sonra  kontrole gittiğinde Kanser teşhisi konulan Çaykara Yeşilalan köyünden Emre Tabanoğlu’nun yaklaşık 7 yıldan beri hastanelerde yaşamaya devam ediyor.

Yaklaşık 4 yıl önce kanser dolayısıyla Kolu kesilmek üzereyken mucize bir ameliyatla hayata döndürülen Çaykara Yeşilalan Mahallesinden 13 yaşındaki Emre Tabanoğlu özel İstanbul Cerrahi Hastanesinde üçüncü ameliyatını oldu.
Daha önce manşet yaptığımız, Çaykaralı felçli babanın 7 yıldan beri kanserle mücadele eden oğlu Emre Tabanoğlu’nun kolunun kesileceği anda kendisine sahip çıkarak ekonomik olarak tüm masraflarını üstlenen Çaykaralı işadamı Gülsan Tencere yönetim kurulu Başkanı Yaşar Şahin’in girişimleriyle Emre Tabanoğlu’nun üçüncü ameliyatı özel İstanbul Cerrahi Hastanesinde gerçekleştirildi.

Ortopedi ve Trevmatoloji alanında uzman olan Prof. Dr. Muharrem İnan tarafından, Türkiye’de ilk kez uygulanan yöntemle 13 yaşındaki Emre Tabanoğlu’nun bacağındaki Kaval kemiği alınarak koluna nakledilmişti. Dünyada ilk defa uygulanan bu yöntemle bir dizi ameliyat sonrasında Tabanoğlu’nun kolunu kullanabileceği ve başarıya ulaşılırsa dünya’da ilk olacağı bildirildi.

www.yesilalankoyu.net

Anahtar Kelimeler: Yedi, Yıldır, Hastanelerde, Yaşıyor, Emre, Tabanoğlu

Okunma: 2134