Yaylalarda şikayetler devam ediyor.. « Burası Holaysa

27 Mayıs 2022 - 14:32

Yaylalarda şikayetler devam ediyor..

Yaylalarda şikayetler devam ediyor..
Son Güncelleme :

29 Kasım 2016 - 16:33

Köyüzde son yıllarda adeta alışkanlık haline gelen komşuyu şikayet etme densizliği devam ediyor..

22 Mayıs 2014 Perşembe 13:24

İsterseniz hasislik,isterseniz terbiyesizlik deyin bir kişinin yıllarca beraber yaşadığı komşusunu şikayet etmesi ne derece insanlıkla bağdaşır bilemiyoruz..

İster dini açıdan isterseniz ahlaki açıdan değerlendirin bunu haklı gösterecek hiçbir haklı gerekçe olamaz ve olmamalıdır..Müslümanlıktan dem vuran,kimseye bırakmayan bu ahlak yoksunu insanlara güvenerek komşuluk yapmanın ne derece doğru olduğuda tartışılır.

Büyüklerimizin ev alma komşu al sözünü adeta çürüten bu zavallılar,köyümüzde virüs gibi dolaşmakta,toplumda itibar görmektedir.İnsanlığın bu kadar tahrip olduğu günümüzde bu kişilere acımaktan başka yapacak bir şeyde bilmiyoruz..

Dün Tufa yaylasında ki evimde otururken,evin yanında Jandarma aracının geldiğini gördüm.Yaylada başka şenlik ev olmadığı için yanlarına gittim.Eski muhtar Hüseyin Yılmaz’a ait ev hakkında şikayet olduğunu,bizden yardımcı olmamızı rica ettiler.Muhtarın evinin geçen yıllarda da şikayetli olduğunu,o şikayet doğrultusunda yapılan bir işlem mi?sorusuna karşılık komutanın hayır,bu yeni şikayet demesi beni şok etti.

15sene önce yapılan bir evi şikayet etmek..Pes doğrusu..

İnsanlarımıza zarar vermekten haz duyan bu zavallılara diyoruz ki..”Hukuk birgün sizede gerekli olabilir”

Sözümüzü bir ata sözümüzle tamamlayalım..”İğneyi kendinize cuvaldızı başkasına batırın”Ne dersiniz..?

www.yesilalankoyu.net