Trabzon’un yaylaları didik didik aranıyor « Burası Holaysa

4 Aralık 2022 - 07:11
?>

Trabzon’un yaylaları didik didik aranıyor

Trabzon’un yaylaları didik didik aranıyor
Son Güncelleme :

29 Kasım 2016 - 20:34

48 views

Trabzon’un gündemindeki Sıçaklığını koruyan yayla ve meralara izinsiz yapılan evlere yönelik çalışma başlatan il jandarma komutanlığı ekipleri Düzköy ve Akçaabat İlçesinde 6 kişiye idari ceza uyguladı.

15 Temmuz 2014 Salı 15:00

Trabzon’un gündemindeki Sıçaklığını koruyan yayla ve meralara izinsiz yapılan evlere yönelik çalışma başlatan il jandarma komutanlığı ekipleri Düzköy ve Akçaabat İlçesinde  6 kişiye idari ceza uyguladı.

Bir süre Önce Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun da gündeminde bu konu vardı. Gümrükçüoğlu, “Yaylalara, meralara kimse ev yapmaya yönelmesin. Bu işin çözümü için kanun çıkmıştır ve yönetmeliği beklenmektedir. Yönetmeliğin yasalaşmasının ardından yaylalarda sadece belirlenen bazı alanlar yerleşim yeri olacak. Bu alanlarda da Trabzon Büyükşehir Belediyesinden temin edilebilecek projeler dışında inşaat yapılmasına müsaade edilmeyecektir.”ifadelerine yer vermişti.

Başkan Gümrükçüoğlu’nun bu uyarısı sonrası İl Jandarma komutanlığına bağlı ilçe jandarma komutanlıkları Trabzon genelinde çalışma başlattı. ilk olarak Akçaabat ve Düzköy’de  B.S, H.N, F.S, E.A, Z.A ve A.D hakkında  İmar kirliliğine neden olma suçundan dolayı idari para cezasına çarptırıldı.
Çalışmaların aralıksız sürdürüleceğini belirten yetkililer,yeni çıkan yasa ile birlikte yaylalarda yeniden yapılanma çalışmaları yapılacaktır denildi..

www.yesilalankoyu.net

Okunma: 6984