Şimdi Yayla zamanı.. « Burası Holaysa

6 Temmuz 2022 - 16:08

Şimdi Yayla zamanı..

Şimdi Yayla zamanı..
Son Güncelleme :

29 Kasım 2016 - 6:48

Bu yıl baharın erken gelmesai ile birlikte yöremizde hareketli günlerde başladı.Yayla hazırlıklarına başlayan vatandaşlarımız yaylalara çıkmak için okulların kapanmasını bekliyor..

13 Mayıs 2014 Salı 20:45

Evet.. Mayıs ayının ortalarına yaklaşırken yöremizde bağ,bahçe ve yayla hazırlıkları da sürüyor.Özellikle yayla evleri ve çayırların bakımları yanında yaylada ki bahçe düzenlemeleri de aralıksız sürüyor.Eski yıllara oranla 45 gün önce gelen bahar doğanın canlanmasını hızlandırırken özellikle Zifin ve Komar çiçekleri ile adeta yalancı bir cenneti andıran yöremizde karların tamamına yakını erirken,yeşillik en üçra köşelere kadar ulaştı.
Koyun sahiplerinin yanında bazı vatandaşlarımız yaylalara merhaba derken,hanların açılması ve elektriklerin hizmete girmesi ile hareketliliğin hızlanacana kesin gözle bakılıyor.AKSA yetkililerinin Mayıs 15 itibarı ile yaylalara elektriğin verilmesi için aralıksız çalışırken Zengin Ticaret Cahmut hanını açma çalışmalarına başladı.

Havalar tam bir bahar havası görüntüsü sergilerken,fırsat bulan köylülerimiz de yaylalarla olan bağlantılarını artırdı.

Merak edenler için Tufa hanının bu yıl açılıp açılmayacağı belirsizliğini korurken açılması yönünde bazı çalışmaların olduğu duyumları gelen bilgiler arasında..

www.yesilalankoyu.net

Okunma: 1681