Kurtdağı kıpır kıpır.. « Burası Holaysa

5 Temmuz 2022 - 15:55

Kurtdağı kıpır kıpır..

Kurtdağı kıpır kıpır..
Son Güncelleme :

29 Kasım 2016 - 21:16

Yöremizin önemli etkinliklerinden olan 12.Kurtdağı yayla şenlikleri coşku içinde yapıldı..

04 Ağustos 2014 Pazartesi 08:37

Havanın çok güzel olması insanların huzurlu bir şenlik geçirmelerine vesile olurken,yöremizde çayır kesme zamanı olması etkinliğe katılımı da olumsuz etkiledi..

Şenlikler saat 11:00 de saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.Eski belediye başkanı ve kaymakam Üçgül’ün şenliklerin yöremiz kültürüne katkılarını anlatan konuşmaların ardından sahneye sanatçılar çıkmaya başladı.

Katılan misafirlerin horona doyduğu şenliklere Çaykara kaymakamı,belediye başkanı,karakol komutanı,eski belediye başkanı ve çevre ilçe ve mahallelerden çok sayıda vatandaş katıldı.

Sanatçılar Kerim Aydın,Cengiz Selimoğlu,Nuray Aksoy,Cemal Kaygusuz,Yakup Atalay ve gelecek vad eden yöremiz sanatçıları şenliklere katılanlara unutulmaz bir gün yaşatırken şenlikler saat 18:00 de sona erdi.

Şenlikler boyunca asayış konusunda hiçbir sorun yaşanmazken ortalığa saçılan çöplerin doğayı kirletmesi,görüntüyü olumsuz etkilemesi belkide şenliklerin en olumsuz yanıydı.Tertip komitesine hasbelkader bir tavsiyemiz,vatandaşlar arasında yaptığımız görüşmelerde şenliklerin sadece horonla sınırlı kalmaması çeşitli etkinliklerin yapılması ve ulaşımı sağlayan yolların şenlikten birbün önce değil en az bir hafta öncesinden göstermelik değil ciddi bir şekilde bakımının yapılası katılanların dilekleri..

www.yesilalankoyu.net

Okunma: 2938