Köyümüzden Tokat’a Gelin Gitti.. « Burası Holaysa

5 Temmuz 2022 - 16:02

Köyümüzden Tokat’a Gelin Gitti..

Köyümüzden Tokat’a Gelin Gitti..
Son Güncelleme :

29 Kasım 2016 - 21:10

Köyümüz Sakinlerinden Ali Kemal Sevinç’in kızı Hanife Sevinç,Tokat eşrafından Süleyman Altun’un oğlu Rıdvan Altun bugün yapılan düğün töreni ile hayatlarını birleştirdiler..

02 Ağustos 2014 Cumartesi 02:08

Çaykara Kale alabalık tesislerinde saat 18:00 de yapılan düğün törenine Çaykara Belediye başkanı Hanefi Tok,Çaykara müftüsü Ali Fuat Baycan, köyümüz,çevre köy ve ilçelerden çok sayıda davetli katılırken,oğlan tarafı da Tokat’tan gelen bir otobüs davetli ile temsil edildi.

Düğün töreni kuranı kerimin okunması ile başladı.Kuranı kerimin okunmasının ardından Çaykara müftüsünün evlenmenin İslam da ki yeri ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.Bu konuşmanın ardından köyümüz kemençecilerinin horon havaları eşliğinde misafirler bol bol horon oynayarak doyasıya eğlendiler.Davetlilere yapılan ikramın ardından Takı töreni yapıldı.Ardından düğün pastası kesilerek misafirlere dağıtıldı.

Daha sonra Soner Şahinin kemençesi eşliğinde horon faslı devam etti.Gece geç saatlere kadar devam eden düğün töreni geline kına yakılması ile sona erdi.Tokat -Niksar’da ki düğün 6 Ağustos Çarşamba günü Niksar da yapılacaktır..

www,yesilalankoyu.net site yönetimi olarak genç çiftimize ömür boyu mutluluklar diliyoruz..

 

www.yesilalankoyu.net

 

Anahtar Kelimeler: Köyümüzden, Tokata, Gelin, Gitti, çaykara, Yeşilalan

Okunma: 4629