Muhtarlık seçimleri.. « Burası Holaysa

1 Temmuz 2022 - 16:36

Muhtarlık seçimleri..

Muhtarlık seçimleri..
Son Güncelleme :

27 Kasım 2016 - 18:41

Mart ayında yapılacak seçimlere az bir süre kala adaylar ortaya çıkmaya başladı.

16 Ocak 2014 Perşembe 15:04

Yeşilalan Köyü muhtarı Hüseyin Yılmaz’ın aday olmayacağını açıklamasının ardından,gözler aday olacaklara çevrildi.Bugün itibarı ile sitemize başvurarak aday olduğunu açıklayan üç kişi oldu.Bunlardan birisi Yusuf Yılmaz,diğeri  Muhammet Kamuran Tabanoğlu ve Yakup Kanık oldu.

Öncelikle bu medeni cesareti gösterdikleri için arkadaşlara teşekkür ediyorum..Belki seçimlere kadar başka arkadaşlarımız da çıkacaktır.Bu herkesin en doğal hakkıdır.Sonuçta bu bir demokratik yarıştır.Bu yarışta ipi bir kişi göğüsleyecektir.

Geçmiş yıllarda aşağı,yukarı,o sulale,bu sulale diyerek sürekli çatışma kutuplaşma ve gerilimler yaşadık.Köyümüzde her yaşayan vatandaşımız  Allah’ın kutsal  bir lutfudur.İnsanları ötekileştirerek çıkar sağlamak isteyenler varsa onlar köyümün kalkınmasını istemeyen hokkabazlardır.Sen ben davası yapmadan,aşağı,yukarı bakmadan,akraba,arkadaş,dost demeden elimizi vicdanımıza koyarak köyümüzün kalkınmasına en iyi hizmet edebilecek kişileri seçersek kazanan köyümüz ve toplum olacaktır.

Muhtarlığa aday olacak arkadaşlara bir çift sözümüz olacaktır.Değerli aday kardeşlerim bu yükü taşıyabileceğinize inanıyorsanız,bu köye hizmet yapacak maddi ve manevi gücü kendinizde buluyorsanız,hele hele bir yerlerden icazet almayacaksanız,bu görevi Allah rızası için adaletten ayrılmadan yerine getirebilecekseniz aday olunuz..Yoksa köyümüze zaman kaybı ve hizmet kaybına yol açacak,sadece hobilerimizi tatmin etmek uğruna lütfen yola çıkmayınız.

Elbette eski muhtarlarımızdan yararlanacak,onların  engin tecrübelerinden istifade edeceksiniz ,ama kararı köylülerle yapacağınız istişarelerden sonra,ihtiyar heyetinizle aldığınız kararlardan sonra vereceksiniz.

Bu yük çok ağır,bu yük kul hakkı ,bu yük yetim hakkıdır.Onun için ince eleyip sık dokuyacaksınız.Projeleriniz yoksa lütfen aday olmayınız.Köyümüz için tasarladığınız projeleri şimdiden hazırlamaya başlayınız.Köylülerime de bir çift sözüm olacak;sakın akraba komşu mahalle olarak olaylara bakmayalım.Adayların projelerini mutlaka sorgulayınız.Projeler kişisel değil köyün ali menfaatlerine uygun olsun.Birde belediyelere köyümüzden en az bir encümen gönderebilirsek,hem muhtarların işi kolaylaşacak,hemde hizmet almada köyümüze avantaj sağlayacaktır.

Önümüzdeki seçim tatlı bir yarış olsun.Adaylar kucaklaşsın,kaybeden kazananı tebrik etsin..Sonuçta kaybeden kişiler, kazanan köyümüz olacaktır..

Unutmayalım birlikten kuvvet doğar..Seçim süresince kırgınlık,küskünlük,dargınlık ve gerilimlerden uzak festival gibi bir seçim yapalım..

Bu seçimin kaybedeni yoktur.Ancak kazananı herkes olacaktır..

Kalın sağlıcakla..

 

www.yesilalankoyu.net

Anahtar Kelimeler: Muhtarlık, Seçimleri, Kazanan, Köyümüz, Olsun, Yeşilalan, Baltacılı

Okunma: 5148