Köylülerimiz Köyün sorunlarını Tartıştı.. « Burası Holaysa

5 Aralık 2022 - 16:16
?>

Köylülerimiz Köyün sorunlarını Tartıştı..

Köylülerimiz Köyün sorunlarını Tartıştı..
Son Güncelleme :

27 Kasım 2016 - 18:05

45 views

Bugün yatsı namazından sonra H.Ferşad Efendi kuran kursu toplantı salonunda bir araya gelen köylülerimiz köyün sorunlarını masaya yatırdı.

11 Ocak 2014 Cumartesi 22:45

11-01-2014 Cumartesi toplanan köylülerimiz,öncelikle köy camii’nin yanında yapılacak şadırvan ve tuvaletlerin yapım aşamasını değerlendirdi.Toplantının açış konuşmasını yapan Abdurrahim Köksal Ferşat efendi ve diğer ölülerimiz için Fatiha okutarak başladığı konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, şadırvan ve tuvaletler hakkında bilgi almak ve diğer sorunları tartışmak için Muhtar Hüseyin Yılmaz’ı kürsüye davet etti..

Projenin tamamlandığını şadırvanın abdest alma yeri,3 erkek ve iki bayan tuvaletinden oluştuğunu yapımını hayırsever vatandaşların üstleneceğini bildirdi.Eski şadırvanın yıkımı için gerekli kararın alınacağını söyleyen muhtar Yılmaz diğer önemli sorunun külliyenin etrafında biriken çöpler olduğunu bu sorunu çöplerin okulun yanında ki çöp kondeynirlerine taşındığını ve bu sorununda böylelikle çözüldüğünü anlattı.

10yıl köye hizmet yapmaya çalıştığını ve bunun için elinden gelen maddi ve manevi desteği verdiğini,köy için büyük mücadeleler verdiğini,artık yorulduğunu anlatan Hüseyin Yılmaz  bundan sonra köye hizmet vermek isteyenlere,kırmadan,dökmeden aday olmaları gerektiğini anlattı.Bu seçimin çok önemli olduğunu köylerin belediye kapsamına alınması ile belediye encümenlerinin öneminin arttığını belediyeye encümen kazandırmak için el ele çalışılması gerektiğini belirtti.

Herkese teşekkür ederek veda konuşmasını tamamlayan Hüseyin Yılmaz’ın ardından söz alan eski muhtar İshak Ocak Çaykara-Yeşilalan köyü güney yolu için kadohorluların kendi aralarında birlik sağlayamadıklarını bununda yolun yapımını engellediğini anlattı.

Tekrar söz alan Abdurrahim Köksal köy tüzel kişiliğine bağlı okulların içler acısı durumunun giderilmesi,atıl durumdan kurtarılması için bir şeylerin yapılması gerektiğini bildirdi.

Söz alan köyümüz emekli öğretmenlerinden İsmet Yüce önümüzdeki muhtarlık seçimlerine değinerek dedelerimizden bize kadar ulaşan anlamsız aşağı-yukarı tartışmalarının bitirilmesini köylülerin mutabık kalacağı bir aday üzerinde birleşmenin köyümüz için büyük önem taşıdığını anlattı.Ortak görüş olarak 10-15 günlük bir süre tanınarak aday olmak isteyenlerin adaylıklarını açıklamalarını,daha sonra tüm köylülerin bir araya gelerek bu adayları masaya yatırmaları ortak görüşü ile toplantı sona erdi.

www.yesilalankoyu.net

 

Anahtar Kelimeler: Köyümüzün, Nları, Tartışıldı, çaykara, Yeşilalan

Okunma: 3172