Karakış etkisini sürdürüyor.. « Burası Holaysa

15 Ağustos 2022 - 00:38

Karakış etkisini sürdürüyor..

Karakış etkisini sürdürüyor..
Son Güncelleme :

27 Kasım 2016 - 17:09

10 views

Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk ve kar yağışlı hava bölgemizde ve köyümüzde de etkisini sürdürüyor..

11 Aralık 2013 Çarşamba 11:41

Son yılların en yoğun olmasa da en soğuk kışını yaşadığımız son bir haftadan sonra dün akşam başlayan kar yağışı etkisini aralıksız sürdürüyor.Köyümüz Yayla mahallesinde 40-45 cm ye ulaşan kar aralıklarla devam ediyor.Yıllar sonra Trabzon merkezde de beklenenin üzerinde kar yağınca okullar 2 gün tatil edildi.Bölgemizde taşımacılık eğitiminin yaygın olması nedeni ile köylerden merkezlere taşınan öğrencilerin ulaşım sıkıntısı dolayısı ile okullarda eğitime ara verildi.Köyümüzde ulaşımda aksamalar yaşanırken enerji hatlarında şu an itibarı ile her hangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.

Köyümüzde hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında seyretmesi hayatı olumsuz etkilerken,soğuk havaların hafta sonuna kadar devam etmesi bekleniyor.Hava sıcaklığının gündüz -5 geceleri -15 dereceye kadar düştüğü köyümüzde adeta Erzurum soğukları yaşanmaktadır.

Vatandaşlarımızın gerekli tedbirleri almaları,yola çıkacak vatandaşlarımızın kar lastiği,takoz,zinçir ve çekme halatı bulundurmalarının güvenlikleri acısından önemli olduğunu hatırlatıyoruz.

Mecbur kalmadıkca özel araçlarla yola çıkmamaları konusunda belediye ve mahalli idarelerin uyarılarına riayet etmeleri hayati önem taşımaktadır.

Not:12-12-2013 Perşembe günü itibari ile Köyümüz Yayla mahallesinde kar kalınlığı 60 cm ye köy merkezinde 30 cm ulaşmış bulunmaktadır.Ulaşım köy merkezine kadar güçlükle sağlanmakta olup,gece yarısından itibaren köyümüze elektrik verilememektedir…

 

www.yesilalankoyu.net

Anahtar Kelimeler: Karakış,Yöremizde, Ve, Köyümüzde,Etkisini, Sürdürüyor

Okunma: 2017