İster Alamet de İster Kıyamet.. « Burası Holaysa

5 Aralık 2022 - 17:26
?>

İster Alamet de İster Kıyamet..

İster Alamet de İster Kıyamet..
Son Güncelleme :

27 Kasım 2016 - 19:43

42 views

Bu yıl malumunuz olduğu gibi,havalar kış mevsiminde de oldukca kurak ve yağışsız geçti.Alışık olmadığımız bu durumu köyümüz yaşlılarına sorduk..

25 Şubat 2014 Salı 15:39

Evet kış ayı oldukca sakin ve az kar yağışlı geçti..Bilim adamlarına göre küresel ısınma,köyümüz yaşlılarına göre ahır zaman alametleri..
Cuma günü Trabzon’dan köye geldim..Yol boyunca meyveler ve özellikle erikler çiçek açmıştı.Vadidir sıcak olur dedim,köyüme,yayla mahallesine çıktım burada da aynı göründü..
Bugün 25 Şubat çocukluğumuzda havaların en soğuk ve kar yağışlı geçen ayı..Bugün sıcaklık 20 derece dolayında hava rüzgarlı..Rüzgarın etkisiyle eriklerin yanında diğer meyveler de tomurcuklarını açmaya başladı..Ben elli küsür yılda böylesi bir durum hatırlamadığım için 80 üstü yaşlılara sordum, çiçek açmaya normalde 1,5-2 ay var dediler..Peki ne oluyor o zaman dedim..İçlerinden birisi bana oğlum”ister alamet de ister kıyamet”dedi..Bu duruma o yaşlı amca başka ne diyebilirdi ki..Benim de çok hoşuma gitti haberin başlığını o amcamızın sözünü baz alarak koydum..

Umarım sizde beğenirsiniz”ister alamet de ister kıyamet”

www.yesilalankoyu.net