Yaylalarda yapılaşmaya soruşturma.. « Burası Holaysa

4 Aralık 2022 - 08:14
?>

Yaylalarda yapılaşmaya soruşturma..

Yaylalarda yapılaşmaya soruşturma..
Son Güncelleme :

26 Kasım 2016 - 19:26

104 views

Son yıllarda yaylalarda hız kazanan yapılaşmalara soruşturmalar devam ediyor..

04 Kasım 2013 Pazartesi 20:59

Vatandaşlarımız yaylalarda modern yapılaşmaları sürdürürken,mera konumunda olan yaylalarımızda yasak olan yapılaşmaya soruşturmalarda devam ediyor.Özellikle şikayet üzerine yapılan soruşturmalar çerçevesinde köyümüz halkından Şükrü Gencan(İsmail)ın Tufa yaylasında yapılan evine soruşturma açıldı.

Geçtiğimiz gün Tufa yaylasına gelen soruşturma ekibi ön raporunu hazırlayarak imzalattığı tutanakları ilgili mercilere ulaştıracak.Bu aşamadan sonra Kaymakamlıktan Cumhuriyet savcılığına oradan mahkemeye intikal edecek soruşturmada son kararı bağımsız mahkemeler verecek..

Biz burada bir iki konuya değinmek istiyoruz.Öncelikle komşusunu şikayet eden bir kişinin insanlığından şüphe edilir.Belki yapılan en aşağılık bir davranış olarak nitelendirmek mümkündür.Dahası terbiyesizliktir..

İkincisi devletimizin bu konuya acilen çözüm üretmesi gerektiğini vurgulamak istiyoruz.Kangren haline gelen bu  sorunun bir an önce çözüme kavuşması insanlar arasındaki bu husumetin önlenmesi gerekir.

Yetkililerin çok iyi bildikleri bu sorunu palyatif tedbirlerle çözüyormuş gibi görünmesi olayı daha çarpık hale getirdiği ve içinden çıkılamaz bir mecraya doğru sürüklediğini düşünüyoruz..
dsc08026

www.yesilalankoyu.net

Anahtar Kelimeler: Yaylalarda, Yapılaşmaya, Soruşturma, çaykara, Yeşilalan, Tufa, Yaylası

Okunma: 1784