Yaylalarda bayram bir başka güzel.. « Burası Holaysa

27 Kasım 2022 - 10:47
?>

Yaylalarda bayram bir başka güzel..

Yaylalarda bayram bir başka güzel..
Son Güncelleme :

26 Kasım 2016 - 15:54

41 views

On bir ayın sultanı mübarek ramazanı işa ederek ulaştığımız ramazan bayramının güzelliklerini ve mutluluğunu yaşıyoruz.

08 Ağustos 2013 Perşembe 08:487

Ülkemizin her yanında büyük bir coşku ile mübarek ramazan bayramını kutlarken,köyümüz ve çevremizde de aynı heyecanı ve manevi duyguyu yaşadık.

Bu mevsimde halkımızın bir çoğu mevsim gereği yaylalarda bulunurken,bayramın güzelliklerini buralarda da görmek mümkün oldu..
Bayram akşamı başlayan kutlamalar yaylalarımıza ayrı bir renk kattı.Belkide ilk defa bir bayramda arefe günü saat 21:00 de İbrahim Karaca’nın Tufa yaylasında yaptığı havai fişek gösterisi gerçekten görülmeye değerdi.

İnsan hayatında yaylalarda bayramı yaşamak kaç kez mümkün olur bilemiyoruz,ancak çok fazla olduğunuda söylemek mümkün değil..

Bizlerde bu mübarek ramazan bayramını yaylalarda idrak eden şanslılardan biriyiz..Diğer yaylalardaki bayram coşkusunu Tufa yaylasında da görmek nasip oldu bizlere..Sabah erken saatlerinde koşarak camiye koşan insanlarımızın namaza yetişme telaşını hareketlerinden sezinlemek mümkündü.

Tufa yayla camisini sabahın erken saatlerinde dolduran vatandaşlarımız yanında bayram namazına son dakikalarda yetişenlerin yanında yetişemeyenleride gördük..

Saat 06:15 de H.Mehmet Köksal hocamızın kıldırdığı bayram namazının ardından,Baltacılı köyü imamı İsmail Hakkı Baltacıoğlu’nun hutbesinin ardından yapılan dua ile sona eren bayram merasiminin ardından cami içinde yapılan bayramlaşma bayramın finali gibiydi..

Büyük bir içtenlikle yapılan bayramlaşma, bir daha burada  bayramlaşma ya nasip görüntüsünü andırıyordu.

Çevre yaylalardan gelen insanların cami önündeki kucaklaşmaları bayramların birlik,beraberlik ve kardeşlik duygularını ne kadar pekiştirdiğinin bir belgesiydi sanki..

Bu duygularla www.yesilalankoyu.net sitesi olarak, idrak ettiğimiz mübarek ramazan bayramının tüm islam alemine ve ülkemize mutluluk ve huzur getirmesini diliyor,bayramınızı en içten duygularla tebrik ediyoruz..

www.yesilalankoyu.net

Okunma: 1613