izmir escort

Yaylalar kar altında.. « Burası Holaysa

9 Şubat 2023 - 11:18
?>

Yaylalar kar altında..

Yaylalar kar altında..
Son Güncelleme :

26 Kasım 2016 - 18:12

77 views

Daha önce ki haberlerimizde sizlerle paylaştığımız gibi,iyi geçmeyen yaz mevsiminin ardından,Eylül ayında kendini gösteren kar bu gece etkili geldi.

03 Ekim 2013 Perşembe 23:52

Evet bu yıl yaz mevsimi oldukca yağmurlu geçti.Neredeyse güneşi görmeden yaz geldi geçti.Sizlere daha önce ki haberlerimizde duyurduğumuz gibi bozuk geçen Yazın ardından Eylül 2 ve 25’inde yağan kar erken kışın habercisi mi demiştik.

YAYLALAR KAR ALTINDA..

Salı ve Çarşamba günleri yaylalarda etkili olan güzel havanın ardından; Perşembe akşamı esen şiddetli rüzgar karın habercisi gibiydi..Öyle bir şiddette esti ki elektrikler kesildi,hatlar koptu,ağaç dalları kırıldı.

Bu şiddetli rüzgar köylerimizde de etkili olurken,tarlalarda ki ekinlere zararlar verdi.Bu sabaha karşı şiddetini kaybeden rüzgar,yerini aynı şiddette ki yağmura bıraktı.Köylerimizde ve yaylalarımızda etkili olan yağmur öğleden sonra yaylalarımızda etkili doluya bıraktı.Dağlar bir anda beyaza büründü.Daha sonra tekrar yağmura dönüşen dolunun ardından ikindi saatlerinde başlayan kar yağışı bir anda yaylaları beyaza bürüdü.

Bizler yayladan ayrılmadan Ehiltaş yaylasına erişen kar şiddetli bir şekilde yağmaya devam ediyordu.Yaylalarımızdayaşayan insanlarımızın bu manzara karşısında ki şaşkınlıkları gözlerinden okunur gibiydi.Özellikle şu an itibarı ile en kalabalık ailenin yaşadığı Tufa yaylasında ve diğer yaylalara iki günden beri elektrikte verilemiyor.

Yaylalardan ayrıldığımız ikindi saatlerinin ardından ,bu saat itibarı ile ulaştığımız vatandaşlarımızın kar kalınlığının 15 cm bulduğunu ve yağışın devam ettiğini bildirdiler..
Not:04-10-2013 Cuma sabahı itibari ile kar Cevahir konağı,kılıç kaban mevkisine kadar ulaşmış bulunuyor.Kar kalınlığı Cahmut yaylasında 35-40 Tufa yaylasında 25-30 cm’ye ulaştı..
dsc07757ev

www.yesilalankoyu.net

Anahtar Kelimeler: Geliyorum, Diyen, Kar, çok, Etkili, Geldi, çaykara, Yeşilalan

Okunma: 1691