Sonbahar’da Yaylalar.. « Burası Holaysa

5 Aralık 2022 - 18:05
?>

Sonbahar’da Yaylalar..

Sonbahar’da Yaylalar..
Son Güncelleme :

26 Kasım 2016 - 18:03

38 views

Bu yıl yaz boyunca sürekli yağan yağmurlar, vatandaşlarımızın yayla sezonunu istedikleri güzellikte geçirmelerini engelledi..

28 Eylül 2013 Cumartesi 20:55

Gerçekten bu yıl oldukca yağışlı geçen yaz sezonu boyunca,yağan yağmur insanlarımızın sağlıklı çayır biçmelerinide engelledi.Yaz boyunca yağan yağmurun ardından,vatandaşların güze doğru havalar açar beklentisi boşa çıktı.Eylül 2 de yaylalarda yağan karın bastırma yazınmı,yoksa erken gelecek kışın habercisi midir?sorusuna cevap aranırken bu kez 25 Eylülde yağan ikinci kar vatandaşların yaylaları terk etmelerini hızlandırdı.

Havaların soğuması,yaylaların sararması insanların yaylalardan erken dönmelerini tediklerken buna okulların açılması da eklendi.Kama,Cahmut,Mahakambo, Alaysa,Zeno Tufası,Evoşka yaylalarının tamamına yakını boşalırken,sadece Tufa Yaylası budönüşe bir iki hane hariç katılmadı.

Derken Perşembe günü açan hava yazı hatırlatırcasına güzel olunca bizlerde Trabzon’dan hareket ederek yayla yoluna koyulduk.Akşam saatlerinde geldiğimiz Tufa yaylasında ki cezbedici güzel hava yaz boyunca yağan yağmuru unutturur gibiydi.

Ertesi günü yani Cuma günü havanın o güzelliği devam edince bizlerde sizler için yayla turuna çıktık.Cuma namazını Cahmut Yaylasında kıldık.Ardından bu güzel sonbahar mevsiminde sizler için yaylaları görüntüledik..

Herkesin kendinden ve mahallesinden bir görüntü bulacağını ve hasret geçireceğini umuyoruz..


www.yesilalankoyu.net

Okunma: 2243