Bu sezon kılınan son Cuma.. « Burası Holaysa

5 Aralık 2022 - 17:42
?>

Bu sezon kılınan son Cuma..

Bu sezon kılınan son Cuma..
Son Güncelleme :

26 Kasım 2016 - 19:38

38 views

Daha önceki haberlerimizde bu sezon Yaylalar da havaların Yaz boyunca yağmurlu geçtiğini yazmıştık..

05 Kasım 2013 Salı 19:45

Yaza hasret kalan insanlarımız sonbahar da havalar açacak beklerken Eylülün 5 inde karla uyandılar..Derken Eylülün sonlarında ikinci kar komlara kadar inerken çoğu vatandaşlarımız yaylalarda hazırlıksız yakalanmış ve mahsur kalmışlardı.

Evet şimdi bastırma yaz geliyor beklentisine giren insanlarımız Ekim ayında 3.kez karla karşılaşmış,artık kış geldi beklentisi hakim olmuş,vatandaşlarımız 4.karla karşılaşmamak için yaylaları terk etmiş köylerine dönmüşler..İşte kış geldi derken Ekim ayının ikinci yarısında açan havalar Yaz mevsiminin ötesinde güzel geçmeye başlamış sıcaklık 20 derecenin üzerine çıkarak Yaz ayına inat mükemmel bir sonbahar mevsimi yaşamaya başladık..

İnsanlar Yaylalara günü birlik veya hafta sonlarını buralarda geçirmeye başladı. İşte bu Cuma yani 1 Kasımda yaylalardaydık. abartı olmasın yaklaşık 60 a yakın insan vardı Tufa yaylasında..Cuma namazı için hazırlanırken birde baktık ki caminin yanında 15-20 kişilik cemaat oluşmuş..Aralarında Aşağı Eğridere köyü imamı Muhammet Şahin de var,cemaat hazır,imam hazır o zaman Bu sezonun belki de son Cuma namazı için Tufa camiinde namazımızı kıldık..

Bugün 5 kasım havaların cazibesi devam ediyor,bu güzellikleri gurbette yaşayan köylülerimiz için paylaşmak istedik..
dsc08030

www.yesilalankoyu.net

Anahtar Kelimeler: Bu,Sezon, Kılınan, Son, Cuma, çaykara, Yeşilalan, Tufa

Okunma: 1683