Ali Rıza Köksal son yolculuğunda.. « Burası Holaysa

4 Aralık 2022 - 07:41
?>

Ali Rıza Köksal son yolculuğunda..

Ali Rıza Köksal son yolculuğunda..
Son Güncelleme :

26 Kasım 2016 - 16:12

64 views

Köyümüz duayenlerinden olup;ikamet ettiği Of ilçesinde önceki gün vefat eden H.Ali Rıza Köksal hoca efendi dün saat 15:00 de kılınan cenaze namazının ardından köyümüzde toprağa verildi.

17 Ağustos 2013 Cumartesi 12:46

Köyümüzün yetiştirdiği, Solaklı Vadisi’nin tanınmış hocalarından Kara Sakal hoca olarak bilinen Ali Riza Köksal (78)  dün muhteşem bir cenaze töreni ile köyümüzde toprağa verildi.  Trabzon Belediyesi Başkanı Başdanışmanı Recep Köksal, Vakfıkebir ilçe Müftüsü Hüseyin Köksal, Arsin Yeşilyalı Kur’an Kursu Hocası Hasan Köksal ve Süleyman Köksal’ın babaları olan Ali Riza Köksal Hoca, uzun yıllar Of Müftülüğü bünyesinde İmam Hatip olarak görev yapmış ve emekli olmuştu.

Uzun bir süreden beri karaciğer yetmezliği tedavisi gören ve önceki gün ikamet ettiği Of ilçesindeki evinde hayatını kaybeden Ali Riza Köksal Hoca için Çaykara Merkezde binlerce kişinin katılımıyla cenaze töreni düzenlendi.

15:00’da kılınan cenaze namazına, Çaykara Kaymakamı Musa Üçgül, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Of Belediye Başkanı Murat Saral, Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir, Çaykara Müftüsü Ali Fuat Baycan, Dernekpazarı Müftüsü Abdullah Aksoy, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Temsilcileri, çok sayıda bürokrat, iş dünyasının önde gelen isimleri, çok sayıda esnaf, din görevlileriyle binlerce vatandaş katıldı.

Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir’ın konuşması ve Arsin Yeşilyalı Kur’an kursu Yöneticisi Ahmet Özdemir hoca’nın yaptığı duadan sonra, kılınan cenaze namazının ardından Köksal naşı Köyümüze getirilerek aile mezarlığına dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Bizlerde www.yesilalankoyu.net yönetimi olarak hocamıza tekrar Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyoruz.

www.yesilalankoyu.net

Okunma: 3089