Yoğun Kar yağışı Altında Defnedildi.. « Burası Holaysa

1 Temmuz 2022 - 15:53

Yoğun Kar yağışı Altında Defnedildi..

Yoğun Kar yağışı Altında Defnedildi..
Son Güncelleme :

25 Kasım 2016 - 9:37

Önceki gün Samsun-Bafra’da vefat eden merhum Hüseyin Altunbaş’ın eşi Zeynep Altunbaş yoğun kar yağışı altında son yolculuğuna uğurlandı.

09 Ocak 2013 Çarşamba 11:19

Salı günü saat 14:30 da Bafra’dan hareket eden cenaze gece geç saatlerde Çaykara’ya ulaştı.Ancak yoğun kar yağışı ile kapanan köy yolları cenazenin köye getirilişini oldukça zorlaştırdı.Köy muhtarı Hüseyin Yılmaz’ın özel idareden temin ettiği Grayderle köy yolu açılarak cenaze arazili araçlarla köye çıkarıldı.Açılan köy yolları bir saat içinde yağan karın devam etmesi ile tekrar kapanma noktasına gelirken dün ikindi namazı müteakip kılınan cenaze namazı ve defin işlemi yoğun yağan kar altında yapıldı.Kar kalınlığının 1 m yi aştığı köyümüzde hayat durma noktasına gelirken,elektriklerin olmaması,telefonların çalışmaması nedeni ile insanlar zor anlar yaşıyor.

Cenazeye ancak arazılı ve zincirli araçlar katılırken,bir çok vatandaşın kötü hava koşulları nedeni ile cenazeye katılamadığı görüldü.İkindi namazı müteakip kılınan cenazeye Çaykara Belediye başkanının yanında çevre köylerden vatandaşlar ve köylülerimiz katıldı.Cenaze öncesi duaları köyümüz merkez cami imamı Muhammet Baltacıoğlu yaparken,cenaze namazını emekli hocalarımızdan İsmet Baltacı kıldırdı.Kılınan cenaze namazının ardından kuran ve dualarla yoğun kar yağışı altında Zeynep Altunbaş Baltacıılıı köyündeki evinin yanıında ki aile kabristanlıığğıına son yolculuğuna uğurlandı.

Cenazenin ardından ulaşımda büyük zorluklar yaşanırken,devam eden yoğun kar yağışının Perşembe gününe kadar sürmesi bekleniyor.

93 yaşında rahmeti rahmana kavuşan Zeynep Altunbaş’a tekrar Allah’tan rahmet acılı ailesine ve yakınlarına sabır diliyoruz.

Not:09-01-2013 Çarşamba itibarı ile Çaykara merkez ve köylerine elektrik verilemezken,telefonların da çalışmadığı bildiriliyor
Anahtar Kelimeler: Yogun, Kar, Altında, Defnedildi, Yesilalan, Baltacili, Caykara

Okunma: 1410