izmir escort

Kutlu Doğum Çoşkusu.. « Burası Holaysa

9 Şubat 2023 - 12:25
?>

Kutlu Doğum Çoşkusu..

Kutlu Doğum Çoşkusu..
Son Güncelleme :

25 Kasım 2016 - 18:17

57 views

Peygamberimiz H.Muhammed(s.a.v.) Efendimiz in doğumu 1434. inci yıl dönümü anısına Çaykara Müftülüğünce 16 Nisan 2013 Salı günü saat:14:00′de Çaykara Halk Eğitim salonun da duygu dolu program düzenlendi.

18 Nisan 2013 Perşembe 22:41

Programa Çaykara Kaymakamı Musa ÜÇGÜL Çaykara Belediye Başkanı Namık Kemal GEDİK  ve tüm birim amirleri  ile çok sayıda çaykara köyleri halkı katıldı.

Çaykara İlçe müftüsü Ali Fuat BAYCAN  nın açılış konuşmasından sonra Peygamberimiz ve insan onuru konulu konferası Rize İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Hopşeralı Haci Hasan ın oğlu Prof.Dr. Salih Sabri Yavuz sundu.

Kutlu Doğum Haftası dolayısı ile düzenlenen Hadis-i şerif ve Ayet-i Kerime ezberleme yarışmaları ve insan onuru konulu şiir yarışması ile masa tenisi turnuvasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Çaykara Müftülüğü Personelince düzenlenen programa tüm köylerden  halkımız beklenenin üstünde yoğun ilgi göstererek Peygamber Efendimize olan sevgi ve bağlılığını ortaya koydu.

Bir program da Nemarina camii’nde Yapıldı..

Kadınlara yönelik köyümüz Yayla mahallesinde ki Nemarina camii’nde yapılan program 18-04-2013 Perşembe günü Çaykara müftüsü, Ali Fuat Baycan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Kutlu doğum programı saat 11de Nemarina camii bayan kurs öğretmeni Betül hocanın sunumuyla kurs öğrencilerinin ilahi,şiir ve duasıyla devam eden programa Nemarina Cami imamı İshak Okutan hocanın kutlu doğumla ilgili peygamber efendimiz ve insan onuru ile ilgili konferansını vermesi ile sürdürülen program öğle namazını cemaatle eda ederek tamamlandı.Köyümüz ve mahallemizin bayanlarının ilgi gösterdikleri kutlu doğum programında ilahi coşku hakimdi.

 www.yesilalankoyu.net

Anahtar Kelimeler: Kutlu, Doğum, Coşkusu,çaykara, Yeşilalan

Okunma: 1287