Hayatlarını Birleştirdiler.. « Burası Holaysa

4 Aralık 2022 - 14:39
?>

Hayatlarını Birleştirdiler..

Hayatlarını Birleştirdiler..
Son Güncelleme :

25 Kasım 2016 - 21:51

61 views

Köyümüz sakinlerinden Kemal Sevinç’in oğlu İlyas ile,yine köyümüz sakinlerinden olup Ankara’da ikamet eden Nurettin Sevinç’in kızı Zekiye Uzungöl de yapılan düğünle dünya evine girdiler..

01 Temmuz 2013 Pazartesi 02:21
Uzungöl-Sezgin motelde çoşkulu düğün..Saat 13:30 da könvoyla Çaykara’dan hareket eden düğün konvoyu,14:00 de düğünün yapılacağı Uzungöl Sezgin motele geldi.Saat 14:30 da gelin ve damadın salona gelmesi ile hareketlenen düğüne çevre il,ilçe ve köylerden kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Düğünün sunumunu imam hatip meslek dersleri eski öğretmenlerinden Hasan Bal yaptı.İlk olarak kuran_ı kerim okundu,ardından Çaykara müftüsü düğüne katılanlara hitaben yaptığı konuşmanın hemen akabinde köyümüz imam hatiplerinden Yusuf Sevinç duayı yaparak ilk bölümü tamamladı.

İkinci bölüm davetlilere ikramda bulunulması ile başladı.Ardından takı törenine geçildi.Takı töreninin tamamlanması ile köyümüz kemençe sanatçıları Şenol Yıldırım,Soner Şahin ve Enes Yıldırım’ın çaldığı horon havaları ile düğün törenindeki çoşku arttı.İki saate yakın oynanan horonun ardından çekilen hatıra fotoğrafları ile düğün tamamlandı..
Bilerde site yönetimi olarak genç çiftlerimize ömür boyu mutluluklr diliyoruz

www.yesilalankoyu.net

Okunma: 2864