Erikler Çiçek Açtı.. « Burası Holaysa

4 Aralık 2022 - 07:58
?>

Erikler Çiçek Açtı..

Erikler Çiçek Açtı..
Son Güncelleme :

25 Kasım 2016 - 16:17

36 views

Erikler Çiçek Açtı..

İklimlerin değişmesi ile beraber çevremizde gördüğümüz olağan üstü değişikliklere Şubat ayının ilk haftasında Erikler çiçek açarak eşlik etti..

10 Şubat 2013 Pazar 19:15

Evet.. Geçtiğimiz günlerde yaylaya yaptığımız yolculuğun izlenimlerini anlatmıştık..İklimlerin nasıl değiştiğini geçmişten örnekler vererek anlatmaya çalışmıştık..Dün bunlara bir yenisi eklendi..Trabzon’dan köye Ali Osman Kanık’ın yeni yaptığı evin açılışı için verilecek kuran-ı kerim ziyafetine katılmak için öğle saatlerinde köye hareket ettik..Hava güneşli sıcaklık 25 derece dolaylarında çok sert esmeyen bir lodos..

Köye giderken çevreyi inceleyerek doğanın güzelliğini ve denizle bütünleşmesini seyrederek ilerleye devam ettim.Dernekpazarı vadisine girince hayretle çiçek açan erik çiçeklerini ve tomurcuk veren ağaçların görüntülerini izlerken yalancı baharın nasıl etkileri olabileceğini düşündük..Büyüklerimiz bu olayların hayra alamet olmadığını söylese de biz hayra yorarak yolumuza devam ettik.Bu arada sizler için görüntüleri de ihmal etmedik..

Köye girdiğim de insanlarımızın tarlalarda ki hummalı çalışmaları henüz erken olsa da baharın bir müjdecisi gibiydi..Köyde ki eve uğramadan yola devam ederek komlara doğru uzandık komlarda kar erimiş,yer yer menekşe çiçekleri kendini göstermiş tatlı,hoş bir görüntü oluşturuyordu..

Bizler geçmişi yaşayanlar olarak bu baharın yalancı bahar olduğunu hastalıklara karşı dikkatli olmamız gerektiğini düşünüyoruz..

Atalarımız deyimi ile ”Mart kapıdan baktırır,kazma kürek yaktırır” sözünü hatırlatarak sizleri görüntülerle baş başa bırakalım..

www.yesilalankoyu.net

Anahtar Kelimeler: Erikler, çiçek, Açtı,Dernekpazarı. çaykara

Okunma: 2470