Ocak ve Yıldız Ailelerinin Düğünü.. « Burası Holaysa

6 Temmuz 2022 - 15:27

Ocak ve Yıldız Ailelerinin Düğünü..

Ocak ve Yıldız Ailelerinin Düğünü..
Son Güncelleme :

24 Kasım 2016 - 17:29

Bayram ve Ayşe Yıldız’ın kızları Rukiye ile İshak ve Saliha Ocak’ın oğulları Fatih bugün yapılan muhteşem bir düğün töreni ile hayatlarını birleştirdiler..

16 Haziran 2012 Cumartesi 21:11

Yeşilalan köyü Yayla mahallesindeki alabalık tesislerinde yapılan düğüne yoğun bir katılım vardı.Çevre illerden gelen vatandaşlar düğüne ayrı bir renk katarken,düğünün köyümüzdeki tesislerde yapılması köyümüze ayrı bir güzellik kattı.
Düğüne Çaykara belediye başkanı,eski muhtar İshak Ocak’ın mesai arkadaşları,bölgemizde yıllarca hizmet veren Tedaş yetkilileri,Yomra ilçesinde imam hatip olarak görev yapan Fatih Ocak’ın köylüleri ile çevre köylerden katılan vatandaşlar ve köylülerimiz katıldı.
Saat 13:30 ‘da başlayan ve saat 17:00 de sona eren düğün kuran_ı kerim okunması ile başladı.Kuran ziyafetini Türkiye ikincisi verirken izleyicileri sesi ile büyüledi.Abdurahman Köksal’ın duasından sonra katılımcılara yemek ve içecek ikram edildi.Ses organizasyonunu Yuvam,sunuculuğunu Kemal Sevinç’in üstlendiği organizasyonun yemekten sonraki aşamasında takı töreni yapıldı.
Takı töreninin akabinde Enes Yıldırımın kemençesi eşliğinde oynanan horon izleyicilerin beğenisini kazandı.Düğün saat 17:00 de çekilen aile fotoğrafları ile sona erdi.

Site yönetimi olarak Yeşilalan ve Baltacılı köylülerine küçük ama anlamlı bir sitemimiz var.Kimin olursa olsun milyarlarca lira harcanarak yapılan bu tesisler varken,düğünlerin Çaykara’da yapılmasını yadırgadık açıkçası.Umarız  bundan sonra düğün yapan dostlarımız köyümüze hareket ve bereket getirecek olan düğünlerini,nişanlarını ve kınalarını farklı yerlerde yapma ihtiyacı duymazlar..
Yeni evlenen çiftlere ömür boyu mutluluklar diliyoruz..
www.yesilalankoyu.net

Anahtar Kelimeler: Yesilalan, Baltacili,Yayla, Ocak, Yıldız, Aileleri, Dügünü

Okunma: 4178