Kış Muhabbetleri Devam Ediyor.. « Burası Holaysa

16 Mayıs 2022 - 17:12

Kış Muhabbetleri Devam Ediyor..

Kış Muhabbetleri Devam Ediyor..
Son Güncelleme :

24 Kasım 2016 - 23:49

Köyümüzde kışın gelmesi ile beraber başlayan kış muhabbet toplantıları her hafta başka bir mekanda devam ediyor.

31 Aralık 2012 Pazartesi 01:59

Geçtiğimiz günlerde başlayan toplantılara ilgi ve katılımlar her toplantıda artarak yapılırken,kış mevsiminde insanlarımız için hoşça vakit geçirmenin de bir vesilesi oluyor.

Toplantılara köy muhtarının davet edilmesi ve bu davete icabet etmesi,doğal olarak köy sorunlarının tartışılmasına ön ayak oluyor.Özellikle muhtardan köyümüzde halk eğitim kursları ve gençler,çocuklar için sosyal tesislerin açılması taleplerinde bulunuldu.Köy ve mahalle yolları da diğer talepler arasındaki yerini aldı.

Gece geç saatlere kadar süren toplantılara köyümüzün her mahallesinden arkadaşlar katılırken,dostluk,dayanışma ve kardeşlik anlamında da güzel görüntüleri beraberinde getiriyor.Toplantıya katılan tüm arkadaşların ortak bir isteğini buradan aktarmayı bir görev kabul ediyoruz.Arkadaşların isteği imkanı olan herkesin bu toplantılara katılması..

On beş gün içerisinde önce Ali Osman Kanık,sonra Ömer Yaldız,bugün ise eski muhtar İshak Ocak’ın evinde toplanarak farklı mekanlarda buluşup sevgi ve muhabbet bağlarının güçlenmesine katkı sağlamak olduğunu özellikle vurgulayan arkadaşlar,yok olmaya yüz tutmuş geleneklerimizi yaşatarak gelecek kuşaklara aktarmak olduğunu özellikle vurguluyorlar..

Yemekli ve çaylı geçen bu toplantıların kış boyunca devam edeceğini anlatan arkadaşlarımıza bizlerde teşekkürlerimizi aktarıyoruz..
Bir başka mekanda yemekli ve kuramalı bir toplantı sözleşmesi ile muhabbet sonlandırıldı..
www.yesilalankoyu.net

Anahtar Kelimeler: Kıs, Muhabbetleri, Devam, Ediyor

Okunma: 1474