Kozno Yolu Yapımına Başlandı.. « Burası Holaysa

18 Ağustos 2022 - 13:51

Kozno Yolu Yapımına Başlandı..

Kozno Yolu Yapımına Başlandı..
Son Güncelleme :

23 Kasım 2016 - 21:38

11 views

2010 yılında ihalesi yapılan ve 98 saatlik ihale bedeli ayrılan Orta mahalle-Kozno yolunun yapımına bugün başlandı.

30 Nisan 2012 Pazartesi 18:57

Yıllarca köyümüzle kozno değirmenleri ve Kayran(Limni)köyleri arasındaki bağlantıyı sağlayan bu yol 2005 yılında meydana gelen seller yüzünden tahrip olmuş,köylerin göç vermesi sonucu azalan nüfus nedeniyle kullanılamaz hale gelen yol için 2010 yılında etüt  çalışması yapılmış ve projelendirilmişti.
Görüşlerine başvurduğumuz Yeşilalan köyü muhtarı Hüseyin Yılmaz yol çalışması ile ilgili şu bilgileri verdi.
Yol güzergahı ile beraber 2 km civarında olan yolun ihale kapsamında olan 400 m.lik başlangıç kısmı rahmetli H.Mustafa Kılıç(mamuç)ın evinin üstünden başlayarak eski değirmen yolunu takip ederek kozno deresinin yanında bulunan şikon’un değirmeninin yanında bitirilecektir.
Ancak arazi koşulları gereği genelde dolgu olarak yapılması planlanan yola dere tarafından girilmesi planlanmış bu doğrultuda yola Kozno köprüsünün yanından başlanarak dere kenarı takip edilerek asıl yolun başlangıç noktası olan şikon’un değirmenine ulaşılarak devam edilecek ihtiyaç duyulan dolgu malzemesi de dereden temin edilmiş olacaktır.
Bugün Tokgöz firması tarafından başlanan yolun 98 saatlik bölümü devlet tarafından karşılanacak kalan bölümü güzergahta arazisi olan vatandaşlarımız ve hayırseverlerce temin edilecektir.

Resim Galerisi İçin Tıklayınız…

www.yesilalankoyu.net

Anahtar Kelimeler: Yesilalan, Kozno, Yol,Değirmen

Okunma: 1941