izmir escort

Köy Mezarlığında Hummalı Çalışma.. « Burası Holaysa

9 Şubat 2023 - 12:18
?>

Köy Mezarlığında Hummalı Çalışma..

Köy Mezarlığında Hummalı Çalışma..
Son Güncelleme :

23 Kasım 2016 - 15:55

65 views

Yeşilalan,Baltacılı ve Kabataş köyleri için tasarlanan ortak mezarlık çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

18 Aralık 2011 Pazar 23:03

Onbeş gün önce başlatılan çalışmalarda alanın temizlenmesi için yapılan çalışmaların sonuna yaklaşılıyor.

Geçtiğimiz yıl valilik ve özel idare tarafından yapılan çalışmalar sonucunda,tesbit edilen alanında çalışmalar sürüyor.20 dönümlük dikenlik alanın temizlenmesi için yapılan ihaleyi kazanan Küçükler firması çalışmalarını sürdürürken,havaların iyi gitmesi durumunda bir hafta içinde alanın temizlenmesinin tamamlanabileçeğini belirten firma yetkilileri ,akşam geç saatlere kadar çalışarak kış şartları ağırlaşmadan alanı temizlemeyi planladıklarını belirttiler.

Alanın temizlenmesi çalışmalarını yerinde izleyerek yetkililerden bilgi almaya çalıştık.Çalışma alanında görüştüğümüz Yeşilalan Köyü Muhtarı Hüseyin Yılmaz ile Kabataş Köyü muhtarı Bayram Yaz temizleme çalışmalarının ardından alanın mühendisler tarafından yeniden projelendirilerek,yapılandırma çalışmalarına başlanacağını belirten köy muhtarları,bu projenin Çaykara yöresine örnek teşkil edecek bir proje olması için çalıştıklarını belirttiler.

Çaykara yöresinde bireysel mezarların bulunmasının parçalanmış araziler için sıkıntı yaratmaya başladığını belirten muhtarlar,insanların toplu mezarlık projesini özümsemeleri için bilgilendirme çalışmalarını da sürdürdüklerini açıkladılar.

Proje çalışmalarını hergün 3 köyün halkının yerinde gelip takip etmeleri dikkat çekerken görüştüğümüz vatandaşlarımız projenin geç kalmış bir proje olduğunu,ancak zararın neresinden dönülürse kar sayılması gerektiğinin üzerini çizdiler.

Ancak bizler bu çalışmalar sırasında vatandaşlarımızın ölülerimizin buraya defnedilmesi ile ilgili bazı kaygılarının olduğunu gördük,Bunların başında aile mezarlığı kültürünün kolay kolay terk edilemeyeceği,ikincisi insanımızın buraya yönlendirilmesi için alanın cazip hale getirilerek aile mezarlıklarına defnetmenin engellenmesi için bir müeyyidenin olup olmayacağı.

Genelde olumlu karşılanan projenin bilinmeyenleri insanlarımızı şimdilik çalışmaları izleyerek bekle yelim görelim noktasında buluşturuyor.

www.yesilaankyu.net