Kış Yüzünü İyice Gösterdi.. « Burası Holaysa

23 Mayıs 2022 - 00:14

Kış Yüzünü İyice Gösterdi..

Kış Yüzünü İyice Gösterdi..
Son Güncelleme :

23 Kasım 2016 - 18:34

Aralık ayı ile Ocak ayının ilk yarısında havaların baharı andırır güzellikte geçmesinin ardından bastıran kış bir anda yaşamı felç etti.

19 Ocak 2012 Perşembe 00:49
Üç gün önce piknik ve gezi amaçlı yaylalara gezmeye çıkan köylülerimiz,bir anda karın yağması ile köye dönüş yaparken,aralıksız yağan kar bir anda tüm çevreyi beyaza bürüdü.

Aralıksız yağan kar Çaykara’ya kadar ineerken kar kalınlığı alabalık tesislerinde 45 cm,Nemarina’da 35 cm,Yornali mahallesinde 25cm olurken Çaykara merkezde 10 cm’ye ulaştı.Bu nedenle dün oynanması gereken Çaykaraspor-Çukurçayır Belediye maçı ertelendi.
Kar yağışı yaşamı zorlaştırırken,doğaya verdiği güzellik seyredilmeyi doyumsuz hale getiriyor.Suların,derelerin kısmen donduğu köy ve çevresinde ulaşıma kapanan yollar açıldı.Ancak yoğun kar ve buzlanma nedeni ile yola çıkacak araçlarda zinçir,çekme haladı ve takoz bulundurmaları gerektiği yetkililerce açıklandı.

Bazı okulların tatil edilmesine yol açan kar yağışı ve soğuk Uzungöl’ün donmasına neden oldu.Elektriklerin zaman zaman kesildiği,ev telefonlarının çalışmadığı verilen bilgiler arasında.
Vatandaşların soğuk ve buzlanmaya karşı önlem almaları gerektiği konusunda uyarılar yapılırken,doğa manzaraları çevreye ayrı bir güzellik kattığı da bir gerçek..

www.yesilalankoyu.net