Evliliğe İlk Adım.. « Burası Holaysa

27 Kasım 2022 - 11:00
?>

Evliliğe İlk Adım..

Evliliğe İlk Adım..
Son Güncelleme :

23 Kasım 2016 - 17:19

38 views

Köyümüz eşrafından;İbrahim Kahveci’nin kızı Merve ile,Şuğayip Varlı’nın oğlu Abdülrezzak bugün Çaykara’da yapılan düğünle evliliğe ilk adımı attılar..

08 Ocak 2012 Pazar 22:46
Çaykara Saklıbahçe Restaurant ve düğün salonunda yapılan düğüne evlenen çiftin aileleri yakınları ile Rize,Trabzon il ve ilçelerinden gelen kalabalık bir topluluk katıldı.Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz H.Mustafa Kılıç’ın olümü cenazeye yansıdı.Dini merasim ağırlıklı yapılan düğüne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Dün gece kızın köydeki evinde kına töreni yapıldı.Köydeki kız arkadaşlarının katıldığı kına töreni zaman zaman duygulu anların yaşanmasına neden oldu.
Bugün düğün için saat 13:00 de köyden hareket eden araçlar 13.30 da tesislere vardı.Köyümüz Nemarina camii imamı İshak Okutan’ın organize ettiği düğüne H.Ferşat Kuran Kursu öğrencileri damgasını vurdu.Okudukları Kuran_ı kerim ve ilahilerle duygulu anların yaşanmasına vesile oldular.
Düğünde nikahı İmam hatip Muhammet Varlı kıyarken,düğüne katılanlar nikah töreninin ardından takı törenine katıldılar.Takı töreninin ardından katılımcılara ikramlarda bulunuldu.Evli çiftlerin pastalarını kesmelerinin ardından duygusal geçen düğün sona erdi.
Bizlerde site yönetimi olarak;yeni bir hayata adım atan çiftlerimize ömür boyu mutluluklar dileriz..

Haber:İshak Okutan

www.yesilalankoyu.net