izmir escort

Süleyman Dama’nın Yeni Kitabı Çıktı.. « Burası Holaysa

9 Şubat 2023 - 11:53
?>

Süleyman Dama’nın Yeni Kitabı Çıktı..

Süleyman Dama’nın Yeni Kitabı Çıktı..
Son Güncelleme :

22 Kasım 2016 - 19:36

71 views

İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesinde öğretmenlik yapan Süleyman Dama’nın daha önce yayınlanan ve gençlerin din duygularını ortaya çıkaran “Gülleri Toplayan Genç” adlı eserinden sonra,şimdi de “İnancın Gölgesinde Aşk ve İsyan”adlı eseri çıktı..

15 Ekim 2011 Cumartesi 00:18

İnancın gölgesinde AŞK ve iNSAN
Roman
Süleyman Dama’nın ikinci kitabı çıktı..
İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesinde öğretmenlik yapan Süleyman Dama’nın daha önce yayınlanan ve  gençlerin din duygularını ortaya çıkaran “Gülleri Toplayan Genç” adlı eserinden sonra şimdi de yaşanmış olaylardan hareketle inanç açısından bir ülke gerçeğini dile getirdiği “İnancın Gölgesinde AŞK VE İSYAN” adlı eseri yayımlandı. Romana konu olan olayların bir kısmının yöremizde geçmesi bölge insanı için ayrı bir anlam ifade ediyor. Son derece akıcı bir üslupla yazılan kitap, “inandım” diyen tüm insanları hedef almıştır.

Kitap, ülkemizde yaşanan olaylardan hareketle, daha çok İslam inancı içerisinde yer almakla birlikte nereye oturtacağımızı bilemediğimiz, insanların oluşturdukları inanç çeşitlerini dile getirmeyi amaçlamıştır. Daha doğrusu, var olan bir vakayı dile getirmiştir.

Kitabın giriş bölümünde şöyle denilir:

“Aynı inanç esasları içerisinde nereye oturtacağımızı bilemediğimiz milyonlarca insanın hevâ ve hevesinin oluşturduğu problemli inançlar vardır. Tarihte olduğu gibi günümüzde de İslam inancı içerisinde olduğunu dile getirmelerine rağmen uluhiyeti kendinde gören insanların sayısı az olmamakla birlikte,  zavallı ekâbir şirk temsilcilerine bu makamı reva görenlerin sayısı da az değildir. Ne yazık ki terbiye edici olarak, terbiyeye muhtaç olanları kendilerine tercih edenler inancın bir başka şekliyle ortaya çıkmaktadırlar.

İslam inancı içerisinde olduklarını dile getirmelerine rağmen söylev ve uygulamalarıyla âdeta yeni inançların üretildiği yeni oluşumlar gözlenmektedir. Bazen kendi nefsi duygularını, bazen şeytani tercihleri, bazen de batıl inançları kendilerine rehber edinerek yeni yeni inançlar oluşturmuşlardır. Ardından, saf ve duru İslam inancı ile kendi nefsi duygularıyla sentez yapmaya çalıştığı inancı arasında ciddi anlamda çatışmalar oluşmaya başlandı. Gittikçe açılan ara, bazen öfke ve kine bazen de inkâra kadar giden tehlikeli anlayışlara sürüklendi. Çoğu zaman Hristiyanlar, Museviler ya da diğer din mensuplarını kendilerinin de mensubu olduklarını iddia ettikleri inanç temsilcilerine tercih edilmişlerdir. Zaman zaman müminlerin inanç ve uygulamalarının, “Başkaları tarafından hoş karşılanmaz.” diyerek tepki gösterenler, aynı inancı paylaştıklarını söylerlerken uygulamalarının farklılığını görmezlikten gelmektedirler.

Ne yazık ki, dünyanın ve ülkemizin birçok yerinde aynı inancın temsilcileri, bir arada yaşayamayacak kadar birbirlerine yabancılaştılar. Köpek ve başörtülülerin veya mini eteklilerin girip dolaşamayacağı yerler oluşturuldu. Kamusal alandan inancı dışlayanlar, Müslüman olduklarını söylemekten geri durmazlar. Bununla yetinmeyip, milyonlarca insanının hak ve hukukunu ayaklar altına alıp çiğnerlerken, kim bilir hangi karanlık odalarda yaptıklarına kıs kıs gülerek keyif alıyorlardı.

Yaratılışı inkâr eden sözde bilim temsilcileri, yaratıcının  yerine konulmasa da Kur’an’ın konu ile ilgili kesin ifadelerini inkâr ettiklerini bilerek; bir kısmına inanılan, bir kısmı ise reddedilen yeni bir kitap oluşturuldu. Bazen inancı, fantezi bir anlayış gibi görerek; ayetlerin hükmünü, kendi nefsani duygularına göre tefsir edip şekillendirmek istemişlerdir.

Bu kitapla, Kur’an’ın ortaya koyduğu inanç biçimlerinin toplum içerisindeki uygulamalarını bulup sizlere aktarmaya çalıştık.

1990 ile 21. asrın ilk yılları arasında yaşananların aktarılması, yakın tarih itibarı ile siz okuyucularımızın hafızalarını yeniden tazeleneceğini ve herkesin yeni bir ders çıkaracağını ümit ediyorum.”

Kitap,  internet  ortamından ve büyük şehirlerde yayınevinin dağıtım yaptığı kitabevlerinden temin edilebilir.

İletişim: suleymandama@hotmail.com
TLF:0532 767 42 47

 

www.yesilalankoyu.net