Dernek Yönetimi Toplandı.. « Burası Holaysa

5 Aralık 2022 - 18:17
?>

Dernek Yönetimi Toplandı..

Dernek Yönetimi Toplandı..
Son Güncelleme :

22 Kasım 2016 - 19:31

52 views

YESBALDER Yönetimi;gündemdeki konuları görüşmek için, Recep Köksal başkanlığında bir araya geldi

11 Ekim 2011 Salı 10:47

DERNEK YÖNETİMİ TOPLANDI

YESBALDER Yönetimi Recep Köksal başkanlığında bir araya geldi. Toplantının ana gündem maddesi önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde köylümüz olup üniversitelerin lisans ve yüksek lisans bölümlerinde okuyan öğrencilere verilmesi planlanan burstu. Yönetim kurulu, son üç yılda olduğu gibi bu yılda öğrencilere burs verilmesine ve konuyla ilgili gerekli duyurusunun yapılmasına karar verdi. Diğer gündem maddeleri de tek tek karara bağlanırken, bir başka önemli konu şehir dışına gidecek olan heyetle ilgiliydi. Yönetim kurulundan belirlenecek isimlerin de yer aldığı bir heyetin, derneğin tanıtımı ve gerekli yardım için başta İstanbul, Kocaeli, Bursa, Ankara ve Kırıkkale olmak üzere hemşehrilerimizin yoğunlukta bulunduğu illeri ziyareti de karara bağlandı. Heyet önümüzdeki günlerde ziyaretlerine başlayacak.

BAŞKANDAN ÖNEMLİ ÇAĞRI

YESBALDER Yönetim Kurulu Başkanı Recep Köksal, yeni eğitim öğretim döneminin herkese hayırlı olması dileğinde bulundu.

Derneğin küçük bütçelerle büyük işlere imza atmaya çalıştığını dile getiren Köksal, “Derneğimizin en önemli faaliyetlerinden biri de köylümüz olup üniversitede okuyan öğrencilere burs verme konusudur. Geçtiğimiz üç yılda 174 öğrenciye toplam 62 bin liranın üzerinde burs ödemesi yapıldı. Bu hiç küçümsenmeyecek bir rakamdır.” dedi.

Köksal, dernek yönetimi olarak bu yılda öğrencilere burs vermeyi planladıklarını dile getirerek şöyle konuştu: “Bugün itibariyle burs duyurumuzu yapmış bulunuyoruz. Öğrencilerimiz gerekli evrakları tamamlayıp derneğimize gönderecek ve yönetim kurulu da gerekli değerlendirmeleri yapacaktır. Burada asıl görev saygıdeğer hemşehrilerimize düşüyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada onların yardımlarına ve desteklerine ihtiyacımız var. Üç yılda ödenen 62 bin liralık burs tamamen hayırsever iş adamları ve değerli köylülerimizin katkılarıyla gerçekleşmiştir. Bu hizmetin bu yılda aksamadan devam etmesi ve yavrularımızı sevindirmek hepimizin görevidir.”

www.yesilalankoyu.net