Derneğimizden Yangınzedelere Yardım Eli.. « Burası Holaysa

5 Aralık 2022 - 16:21
?>

Derneğimizden Yangınzedelere Yardım Eli..

Derneğimizden Yangınzedelere Yardım Eli..
Son Güncelleme :

22 Kasım 2016 - 16:37

38 views

Yeşilalan ve Baltacılı Köyleri Kalkındırma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği(YESBALDER), sosyal faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. 2010-2011 eğitim döneminde 78 öğrenciye 5 ay boyunca toplam 29 bin 325 lira burs veren YESBALDER, 16 Nisan 2011’de meydana gelen afette evleri yanan köylülerimize de 8 bin lira tutarında para yardımda bulundu.

24 Ağustos 2011 Çarşamba 20:25
DERNEĞİMİZDEN 8 BİN LİRALIK YANGIN YARDIMI

Yeşilalan ve Baltacılı Köyleri Kalkındırma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği(YESBALDER), 16 Nisan 2011’de meydana gelen afette evleri yanan köylülerimize 8 bin lira tutarında para yardımda bulundu.

YESBALDER Yönetim Kurulu, Recep Köksal başkanlığında dün akşam iftarda bir araya geldi. Gündemdeki konuları değerlendiren ve karara bağlayan yönetim kurulu, nisan ayı içerisinde köyde meydana gelen yangın sonrası çalışma başlatmıştı. Yönetim kurulu üyelerinin çalışmaları ve Ahiretine yatırım yapmak isteyen hayırsever köylülerimizin destekleriyle bugüne kadar 8 bin lira tutarında para toplandı.

Yönetim kurulu, evi yananlarla yaptığı ikili görüşmeler sonrası, iki aile ihtiyaçları olmayıp yardım istemediğini ve kendilerine düşen tutarın ihtiyacı olanlara verilmesini önerdiler. Evi yanan iki ailenin yardım istemediğini, kendilerinin ihtiyacı olmadığını, ihtiyacı olanlara verilmesini önerdiler.  Yönetim kurulu da yaptığı değerlendirme sonucunda toplanan 8 bin liranın 5.500 lirasının evi tamamen yanan Mustafa Gencan’a, 2.500 lirasının ise evi ve eşyası zarar gören Hüseyin Koçak’a verilmesine karar verdi. Yönetim Kurulu Başkanı Recep Köksal para çekini yangın heyeti başkanı aynı zamanda dernek yönetim kurulu üyesi olan Resul Karaca’ya teslim etti.
Yönetim Kurulu olarak, yardım kampanyasında maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen başta hayırsever iş adamlarına, köylülerimize ve evleri yanmasına rağmen kendilerine düşen miktarı daha çok ihtiyacı olanlara verilmesini isteyen köylülerimize teşekkür ederiz. Herkesten Allah razı olsun.
Derneğimiz ayrıca 2010-2011 eğitim öğretim yılında 78 öğrenciye toplam 29 bin 325 liralık burs ödemesi yapmıştı.

www.yesilalankoyu.net