izmir escort

Derneğimiz Köylülerle Buluştu.. « Burası Holaysa

9 Şubat 2023 - 12:04
?>

Derneğimiz Köylülerle Buluştu..

Derneğimiz Köylülerle Buluştu..
Son Güncelleme :

22 Kasım 2016 - 17:04

60 views

Çaykara İlçesi Yeşilalan ve Baltacılı Köyleri Kalkındırma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği(YESBALDER) tarafından organize edilen ve geleneksel hale gelen bayramda köylülerimizle bayramlaşma, tanışma ve görüş alış-verişinde bulunma toplantısı bu Ramazan Bayramı’nda da yapıldı. Bayramın birinci günü akşamki toplantı Hacı Ferşad Efendi Kur’an Kursu Salonu’nda gerçekleşti.

07 Eylül 2011 Çarşamba 00:41
Bayram Buluşmaları’ adı altında yapılan organizasyona yurdun dört bir tarafından gelen köylülerimiz katılırken, hemşehrilerimizin bir kısmı ilk defa burada birbiri ile tanıştı. Köylülerimizin bir kısmının hasret giderdiği toplantıda bazı hamşehrilerimizde görüşlerini dile getirdi.

Toplantı İshak Okutan Hocaefendinin Kur’an okuması ile başladı. Dernek Başkanı Recep KÖKSAL yaptığı konuşmada, “Geleneksel hale gelen bu toplantılar, bizi birbirimizle kaynaştırmada, köylerimiz ve köylülerimizin problemleri hakkında öneri sunma, yapılan hizmetleri anlatma imkanı kazandırmaktadır.” dedi.

Dernek Genel Sekreteri İbrahim ŞAHİN; derneğin faaliyetleri hakkında bilgi sundu. Şahin derneğin faaliyetlerini şöyle sıraladı:

A- Köyümüzdeki ihtiyaç sahibi 37 aileye gıda ve giyecek yardımında bulunuldu.

B- Trabzon’da köylülerimizin katılımıyla bazıları ailece olmak üzere tanışma ve dayanışma toplantılara düzenlendi.

C- Artık geleneksel hale gelen Kurtdağı şenliklerine dernek olarak bizzat katılıyoruz. Son üç yıldır bu şenliklerde derneğimize ait çadır kurulurken, burada başta köylülerimiz olmak üzere gelen tüm katılımcılara ücretsiz çay ikramı yapıldı.

D- Şuanda toplantı gerçekleştirdiğimiz kursa iki yılda yaklaşık 5 bin lira üzerinde gıda yardımı yapıldı.

E- 3 yılda toplam 174 öğrenciye burs verildi. 2008-2009 eğitim döneminde 34 öğrenciye 6 ay boyunca toplam 14 bin 450 lira, 2009-2010 eğitim döneminde 62 öğrenciye 4 ay boyunca 18 bin 600 ve 2010-2011 eğitim döneminde ise 78 öğrenciye 29 bin 325 lira ödendi. Yani üç yılda öğrencilere ödenen toplam burs miktarı  62 bin 375 lira.  Bu yıl burs için müracaat eden öğrenci sayısının 100’ü aşmasını bekliyoruz. Bununda derneğe maliyetini 40 bin lira olarak tahmin ediyoruz.

F- En son olarak köyümüzde 16 Nisan’da meydana gelen yangında evleri yanan yada hasar gören iki aileye de 8 bin lira tutarında nakdi yardım yapıldı.

Şahin, derneğin bütçesinin 3 yılda 100 bin lirayı (100 milyar) aştığını kaydetti.

Yönetim Kurulu Üyesi Hasan ŞAHİN de yaptığı konuşmada, “Gayemiz Allah rızasını kazanmaktır. Derneğimiz yaptığı faaliyetleri ile başkalarını da hayır yapmaya teşvik etmekte ve ahiretlerine kazanç sağlamada sebep oluyor. Dünyada birçok yatırımlarımız var. Bu hizmetlerde ahiret adına bir yatırımdır. Bu vesile ile değerli köylülerimiz bu güne kadar hizmete destek verdikleri gibi şimdiden sonra da destek vereceklerini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeşilalan Muhtarı Hüseyin YILMAZ ise köyde yapılan ve yapılacak olan hizmetlerle ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

Çok samimi havada geçen toplantı herkesin ‘KURBAN BAYRAMINDA BULUŞALIM’ ortak  temennisi ile sona erdi.

                                           www.yesilalankoyu.net