Kurtdağı şenlikleri Temmuzda.. « Burası Holaysa

5 Aralık 2022 - 18:37
?>

Kurtdağı şenlikleri Temmuzda..

Kurtdağı şenlikleri Temmuzda..
Son Güncelleme :

21 Kasım 2016 - 16:56

39 views

Bu yıl düzenlenecek olan Kurtdağı Yayla şenlikleri tarihi ramazan ayı dolayısı nedeni ile erkene alındı.

03 Haziran 2011 Cuma 21:17

Bu yıl düzenlenecek olan Kurtdağı Yayla şenlikleri tarihi erkene alındı. Her yıl Ağustos ayının  ilk pazr günü yapılan şenlik bu yıl 10 Temmuz Pazar günü yapılacak. Kurtdağı Yayla Şenlikleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yapmış olduğu toplantıda şenlik tarihi 10 Temmuz Pazar gününe alındı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan dernek başkanı ve Yeşilalan Köyü Muhtarı Hüseyin Yılmaz “Bu yıl şenlik tarihi ramazan ayına denk geldiğinden şenlik tarihini değiştirmek durumunda kaldık. 10 Temmuz’a almamızdaki amaç önümüzdeki yılda şenliği aynı tarihte yaparak Ramazan ayına denk düşürmemek. Bir sonraki yılda ise şenlik tarihini eski tarihine çekeceğiz.” dedi

Kurtdağı Yayla Şenlikleri her yıl Ağustos ayının ilk Pazar günü 10 köyün katılımı ile yapılmaktaydı. Bu yıl ise şenlik tarihi 10 Temmuz Pazar gününe alındı.

2003 yılından itibaren gerçekleştirilen şenlik Sultanmurat Şenliklerinden sonra ilçemizin en önemli organizasyonlarından birisidir. Ayrıca altyapısı   (su, lavabo, wc gibi)   ile diğer şenliklerden çok daha ihtiyaca cevap verebilen bir organizasyon konumundadır.

i

www.yesilalankoyu.net